Během tří dnů navštívili tréninkové centrum Vinovo, nově vybudovaný Juventus Stadium a letní přípravný kemp hráčů A týmu FC Juventus. „Skvělý zážitek," shodují se fotbaloví talenti. Mladí fotbalisté z Hradce se podívali do míst, kde fotbal znamená náboženství, a prošli se po travnatých plochách, na něž se obyčejný „smrtelník" běžně nedostane.

V tréninkovém centru Vinovo absolvovali žáci ZŠ Sever tréninkovou jednotku pod vedením profesionálních trenérů mládeže. Mimo to si také zahráli v mezinárodním přátelském turnaji, kde byli mladí fotbalisté namixováni tak, aby si zahráli v týmu několika národností.

Zlatým hřebem výletu byla návštěva Chatillonu, jenž se nachází přibližně 70 km od nejvyšší hory Evropy Mont Blanc. Tam zrovna startoval letní přípravný kemp A týmu Juventusu Turín. Chlapci tak mohli na vlastní oči vidět, jak se připravují na sezonu největší hvězdy Serie A pod vedením kouče Antonia Conteho.

„Je to poprvé, kdy Juventus takto odkryl své zázemí. Byl to obrovský zážitek pro nás všechny," liboval si trenér chlapeckého vítězného týmu Michal Stříž z Hradce.   (ld)