Trenér JIŘÍ ZACKL přiznal, že zejména závěrečná porážka na půdě poslední Milíčevsi pro něj byla velkým zklamáním. Jeho tým se však může pyšnit sérií osmi zápasů v řadě bez porážky, které v průběhu podzimní části docílil. I proto je chlumecký kouč se současným postavením mužstva spokojený. Vzhledem k vyrovnanosti soutěže se dá předpokládat, že se Chlumec může na jaře pokusit atakovat příčky nejvyšší.

Pátá příčka po podzimu. Jste s ní spokojeni?
Spokojený jsem, protože jsme si řekli, že budeme do pátého místa, a to jsme splnili. Myslím si, že to mohlo být ještě o malinko lepší, jak jsme si tři kola před koncem podzimu mysleli. Jenže jsme prohráli v Roudnici a podlehli jsme také poslední Milíčevsi. To pro mne bylo obrovské zklamání. Ale v podstatě za celý půlrok mohu říci, že jsme spokojeni.

Asi se shodneme, že vám k takovému umístění výrazně pomohla série osmi zápasů v řadě bez porážky, souhlasíte?
Určitě. Pomohlo nám, že nebyl nikdo zraněný. Je pravda, že na začátku se nám zranil brankář a pravý obránce. Malé problémy tam sice byly, ale postupně jsme to srovnali. Tuším, že od zápasu s Dobruškou jsme se chytli a jeli jsme skoro až do konce. Takže spokojenost.

Ovšem poslední dvě podzimní utkání jste prohráli. Dá se říci, že týmu v závěru „došel dech“?
(zamyslí se) Došel dech… Spíš bych řekl, že v té době se nám zranil Honza Černohlávek, který byl velkou oporou, podobně laboroval střední záložník Suchochleb. Hlavně se nám nedařilo střílet góly, jako například Koliášovi. Hanuš byl navíc v závěru podzimu vyloučen. Ke konci jsme proto lepili sestavu a tyto zápasy se nám nevydařily zcela podle představ.

Co říkáte na to, že prvních pět příček v I. A třídě v současné době okupují všichni zástupci z hradeckého okresu?
(přemýšlí) Co k tomu říci. Snad jen, že se v tom projevuje práce s odchovanci hradeckého fotbalu. Já jsem tu rok, takže to nemohu posoudit, protože tolik přesně neznám všechny mančafty. Asi je v tom dobrá práce s hráči již od dorostu.

Foto: DENÍK/David TanečekZe čtyř derby zápasů jste však vyhráli jen jeden. To jsou body, které vám asi chybějí, že?
Máte pravdu. Ale na jaře máme tyto soupeře doma. Když to vezmu zpátky, tak v Kunčicích to byla zbytečná ztráta bodů, s Libčany jsme remizovali, i když se daly porazit. Prohráli jsme také v Roudnici. Nad námi je ještě béčko Nového Bydžova, které jsme však 3:1 porazili.

Dokážete si představit, že by Chlumec mohl zaútočit na postupové příčky?
Pokud výbor a hráči budou chtít, abychom se o postup pokusili, tak se pro něj budeme snažit udělat maximum. Musíme si však jasně říci, co pro to vlastně uděláme. Jestli chceme trénovat třikrát v týdnu, nebo jestli budeme brát fotbal až jako druhou vlnu. Většina hráčů totiž má práci a potom teprve fotbal. Proto si musíme říci, co vlastně chceme. Momentální kádr, tedy když se nikdo nezraní, na postup sice má, ale na krajský přebor to ještě není. Museli bychom mužstvo posílit.

Když se podíváme na hráčský kádr: jsou hráči, kteří vás na podzim svými výkony překvapili nebo naopak zklamali?
Nad tím musím trochu zapřemýšlet… V dobrém mě určitě překvapil Miške, také Rusín hrál výborné zápasy. Pochválím ještě mladého Hermanna, který přišel z Nového Bydžova. A zklamání? V podstatě snad ani ne.

Jakým způsobem absolvuje mužstvo zimní přípravu?
Bude to jako vloni. Bude se makat na fyzičce. Odehrajeme také bydžovský turnaj, i když béčkový, což znamená ne ten hlavní s divizními mužstvy. Budeme hrát se soupeři z krajských soutěží. Vše zakončíme soustředěním ve Stráži pod Ralskem. Ale určitě budeme chtít hodně zapracovat na té fyzičce, protože tam je naše největší bolest. Spousta hráčů chodí posilovat jen jednou týdně, někteří ani to ne.