Do hlavního města se ale v neděli chystá jiný Hradec. Bojovný, připravený katastrofální bilanci konečně zaškrtit a proti Pražanům si sáhnout na první body v historii samostatné české ligy.

Ta čísla jsou brutálně nekompromisní.

Tak pojďme do nich.

Šest zápasů, šest porážek, skóre 2:15…

Tak vypadá bilance fotbalistů Hradce Králové s mužstvem z Julisky.

Kdyby to takto měli „votroci" se Spartou, každý nad tím mávne rukou. Normálka. Ale s Duklou? Vždyť mezi oběma celky není tak propastný kvalitativní rozdíl.

Tak proč tedy?

Rozumné vysvětlení nenachází ani současný hradecký lodivod Bohuslav Pilný. „Přesně to pojmenovat nedokážu. Je to vážně zvláštní. Například jsme věděli, že máme dobrou bilanci s Bohemians a v 1. kole jsme je dokázali porazit. Tak to bývá, že máte oblíbené a neoblíbené soupeře," říká.

Zároveň ale hned dává k dobru čerstvou historku. „Teplice také měly s Duklou katastrofální bilanci a vyhrály u nich. Nic netrvá věčně," spoléhá se na zákony pravděpodobnosti.

Nahrává mu i aktuální nabouraná mysl Pražanů. O Teplicích řeč byla. Co Dukla předvedl o týden později? Na Slovácku vedla 2:0, aby o pohodový náskok přišla děsivým způsobem v 95. minutě… S týmem, který se přes léto značně obměnil a jemuž po sedmi letech šéfuje jiný kouč než Luboš Kozel (Jaroslav Šilhavý), to musí nutně zacloumat.

„Je pravděpodobné, že nejsou pohodě. Z druhé strany je pro ně zápas s námi strašně důležitý a potřebují ho zvládnout, aby vylezli v tabulce výš. Půjdou do toho. Musíme se připravit na jejich styl. Vzadu hodně kombinují, mají zažitý systém ještě z časů Kozla, jen přišli trochu jiní hráči a nový trenér," usmívá se Pilný, kterému se minimálně na lavičku vejde uzdravený obr Libor Žondra, naopak škrtnout si musí jméno kapitána Pavla Černého, jenž si v posledním utkání poranil sval.

Hradec chce však i bez svého vůdce skoncovat s šikanou Dukly.