Před sezonou byli pasováni do role největšího favorita krajského přeboru. Přestože se fotbalisté Olympie Hradec Králové dlouho nemohli dostat před vedoucí Jaroměř, svoji úlohu po polovině tohoto soutěžního ročníku plní.

„Soustředili jsme se na své výkony, trpělivě jsme sbírali bodík po bodíku. Postavení v tabulce nakonec svědčí o tom, že jsme si s podzimní částí sezony poradili," říká František Bárta, vedoucí kuklenského mužstva.

František Bárta.Nakonec přezimujete v čele s pětibodovým náskokem. Vzhledem k tomu, že jste před sezonou vyhlásili útok na postup, tak budete asi spokojeni, ne?
Zajíci se vždycky sčítají až po honu, takže ani my nechceme předčasně jásat, nicméně průběžné první místo nás těší i zavazuje.

Tým se rozjížděl pozvolna, o čemž svědčí i fakt, že se dlouho nemohl dostat na první příčku. Čím to?
Všechno si muselo „sednout". Letní příprava je poměrně krátká, navíc někteří hráči do kádru přišli až těsně před začátkem sezony. Nemyslím si, že jsme se rozjížděli pomalu. Soustředili jsme se na své výkony, trpělivě jsme sbírali bodík po bodíku. Postavení v tabulce nakonec svědčí o tom, že jsme si s podzimní částí sezony poradili.

Překvapila vás dlouhotrvající dominance Jaroměře?
Už vloni měla Jaroměř podle mých informací vysoké ambice a přes některé změny v kádru se jí dařilo i letos na podzim.

Myslíte, že vás Jaroměř bude zlobit ještě i na jaře?
Pokud chceme postoupit, pak se musíme vypořádat se všemi soupeři, tedy i s Jaroměří.

Jakou plánujete zimní přípravu?
Přípravu začínáme 12. ledna a až do začátku krajského přeboru bychom měli minimálně jednou týdně poměřit síly se soupeři z krajských i vyšších soutěží.

Zůstane hráčský kádr pohromadě?
Těžko předjímat, protože do začátku jarní části soutěže je ještě daleko. Teprve uvidíme, jak se hráči budou vyrovnávat s náročnou zimní přípravou. Každopádně nechceme kádr oslabit.

Bude na jaře hlavním úkolem co nejrychleji vybojovat postup?
Nejde o rychlost. Jasně jsme nahlas řekli, že o postup usilujeme. V tomto smyslu chystáme v klubu sportovní i ekonomické podmínky.