Brankáři

Hradec Králové:
Hororový začátek jara (šest střel, pět inkasovaných branek) je už minulostí. Tomáš Koubek získal jistotu a předvedl, že svoji práci umí (viz zákrok proti Doškovi). Sebevědomí si navršil v reprezentační jednadvacítce. Má skvělý reflex, výborně se orientuje ve vzduchu.  (7 bodů)

Sparta Praha:
David Bičík je uvězněn na marodce, šanci být sparťanskou jedničkou si hýčká Marek Štěch. Pravda, na Letné už tyče strážili renomovanější a kvalitnější brankáři, ale odchovanec klubu nabral hromadu zkušeností během pěti let v Anglii. Slabina? Ne! Opora? Taky ne!  (6 bodů)

Obránci

Hradec Králové:
Strach z prostupnosti „věžaté" stoperské dvojice Rolko – Chleboun rozfoukal svěží jarní vítr. Typově podobní zadáci si rozumějí, chyby minimalizují. Ostříleností nahrazují rychlostní nedostatky. Na krajích je nezastupitelný Holeš, problémem je po zranění Mareše levá strana.  (5 bodů)

Sparta Praha:
Info pro Hradec: přes střed to nepůjde. Holek s Brabcem platí za nejlepší stoperskou dvojici v lize s vysoce moderními parametry. To na stranách je po zranění Kadeřábka prostor k úderu. Costa je na hony vzdálený loňské formě. A Mareček? Je všechno, jen ne obránce.  (7 bodů)

Záložníci

Hradec Králové:
Rychlonohá, kombinační, technická s příměsí agresivity – to je záložní řada „votroků". Na druhou stranu zoufale neproduktivní. Na efekt to vypadá hezky, efektivita ale dostává každý zápas pár ran na zadek. Pokud 
Pilný „zprovozní" Haliloviče, 
může být dobře.    (6 bodů)

Sparta Praha:
Reprezentant, kam se podíváš. Obří síla Sparty. Na každém postu hráč, který to sakra umí. Bez výjimky všichni s gólovým apetitem, chlubila Váchu nevyjímaje. Matějovský dává hře myšlenky, Dočkal přesné pasy, Krejčí smrtící průniky a Kadlec abnormální kvalitu.  (9 bodů)

Útočníci

Hradec Králové - Pavel Dvořák:
Rozkvetl do formy. V sezoně se trefil už sedmkrát, což z něj činí 10. nejlepšího střelce sezony. Pro hru mužstva takřka nepostradatelný. Na hrotu proti přesile svede spoustu soubojů, mnohdy vítězných. Umí balon podržet i šikovně sklepnout záložníkům. Ve vápně nadprůměrný.    (8 bodů)

Sparta Praha - David Lafata:
Král pokutového území a všelijakých druhů zakončení. Pokaždé si najde místo pro střelu. Pro soupeřovy obránce je až záhadou, že si míč vždycky dovede najít. Zdobí ho geniální výběr místa a totální chladnokrevnost v koncovce. S 11 góly je třetí v tabulce střelců.  (10 bodů)

Trenéři

Hradec Králové:
Nemá cenu nic skrývat, v Hradci to šéfuje Bohuslav Pilný, i když na papíře je jen v pozici asistenta Róberta Barboríka. Hráči si pochvalují jeho přístup i citlivé metody bývalého skvělého ligového hráče. Má intuici!  (7 bodů)

Sparta Praha:
Gentlemanem byl Vítězslav Lavička v dresu a je jím i v saku. Se Spartou na hřišti vybojoval 7 titulů, v roli hlavního kouče dva 
(1x Sparta, 1x Liberec), v pozici asistenta dokonce čtyři! Teď se ale pod ním židle pořádně kývá.  (8 bodů)

Faktor X

Hradec Králové:
DAVID VANĚČEK. Zápas v Jihlavě to potvrdil – momentálně je hradecká sedmnáctka týmu prospěšnější v pozici žolíka. Po příchodu z lavičky se umí hned zapojit, strhnout pozornost na sebe a udeřit.

Sparta Praha:
STRACH. Nezískat titul, budou se na Letné ženit všichni čerti a jako prvního v pytli odnesou trenéra Lavičku, v další várce několik hráčů. Strach z nejisté budoucnosti může podlamovat nohy, ale zároveň i mobilizovat.

Celkem 33 bodů - 40 bodů

TIP DENÍKU: Bojovný zápas skončí remízou 2:2
Žádné debaty – hráčská kvalita je jednoznačně na straně Sparty, což dokumentuje i Deníkem vyhotovený podrobný rozbor jednotlivých řad. Favoritem – a jasným – budou hosté. Na druhé straně Hradec má v zásobníku schopnosti, které hru Lavičkova týmu dokážou rozvrtat a otrávit. Jde jen o to, jestli je dokáže v Den D a v Hodinu H účinně použít. Síla domácího týmu by měla být ve smrtících brejcích. Krajní rychlíci Štípek s Malinským umí zblbnout nejednu obranu, z jejich přímočarých akcí by se mohlo něco urodit. Sparťané vsadí na trpělivou kombinaci a schopnosti střelce Davida Lafaty. Jenže i na druhé straně je sebevědomý šutér. Proto: Dvořák – Lafata 2:2. Hradec – Sparta 2:2.