Sportovní areál FC Hradec Králové na Háječku v pondělí odpoledne přivítal základní kolo Zaměstnanecké ligy v malé kopané, což je celorepubliková soutěž Deníku, která se hraje turnajovým systémem. Město pod Bílou věží hostilo klání v rámci Královéhradeckého kraje, kterého se zúčastnilo pět celků.

Aktéři si to nejprve střihli v základní skupině systémem každý s každým, kdy jedno utkání se hrálo dvakrát deset minut. Pro posledního v tabulkovém pořadí (SpofaDental) pak turnaj předčasně skončil, neboť vyřazovací boje se týkaly pouze nejlepších čtyř mančaftů.

ÚČASTNÍCI TURNAJE:
Maso Jičín, Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje, Centralplast, Skupina ČEZ, SpofaDental.

Triumf dokázala vybojovat Skupina ČEZ, která během celého odpoledne ani jednou nezaváhala a ve finálovém duelu jasně přehrála Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje. Utkání o třetí post mělo rovněž jednoznačný průběh, když tým Maso Jičín rozstřílel Centralplast.

„Bylo to super. Prezentovali jsme se týmovou hrou, spolupráce byla bezva. Na poslední dva zápasy nám sice odjel gólman a tak jsme turnaj dohrávali s jedním na střídání, ale vybojovali jsme to,“ radovala se Markéta Legerská z vítězného celku, jinak hráčka ženského divizního týmu Třebše.

Jak brala to, že hrála mezi muži, a také fakt, že byla vůbec první hrající ženou v rámci turnajů Zaměstnanecké ligy na Královéhradecku? „Spíše jsem se toho bála, ale nakonec mám i asistenci, takže dobrý. Mohla jsem dát taky gól, ale když jdu sama na bránu, tak se bojím a zazmatkuju,“ usmívala se Legerská po skončení turnaje.

Zdroj: Petr Tomeš

V táboru poraženého finalisty panovalo trochu smutno, ale jinak převažovala spokojenost. „Dobře jsme si zahráli, jen se nám trošku nepovedlo finále. Fotbalově vyhrál taktičtější tým, který hrál zezadu to, co potřeboval. My byli jen v šesti lidech, tak to nakonec bereme v pohodě. Jinak si myslím, že turnaj byl zase o něco kvalitnější než loni,“ poznamenal Lukáš Novák z Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

Tým Maso Jičín bral pomyslný bronz, takže ani zde nebyl důvod k nespokojenosti, což potvrdil i samotný ředitel Karel Čeřovský: „Po výměně gólmana jsme to otočili, takže jsem maximálně spokojen. Jinak všechno vyšlo včetně počasí, Příští rok se určitě zúčastníme znovu.“

Zaměstnanecká liga v Hradci KrálovéZaměstnanecká liga v Hradci KrálovéZdroj: Lubomír DouděraAni v týmech na dalším pořadí nebyla nějak skleslá nálada. „Chtěli jsme si zahrát dobrý fotbal, semknout partu. Náš výkon byl asi takový, jaký jsme očekávali. Jsme rádi, že se nám podařilo urvat nějaké body za jedno vítězství a jednu remízu. Chci klukům poděkovat za přístup a výkon,“ hodnotil Ondrej Sobotovič, brankář „bramborového“ Centralplastu.

„S výkonem moc spokojeni nejsme, protože jsme skončili poslední. Bohužel se nám mužstvo skoro rozpadlo, byli jsme jen v šesti, hráli jsme skoro bez střídání a to se asi podepsalo. Akce byla slušně zorganizovaná, hřiště připravené, sešla se poměrně konkurence a některá mužstva hrála dost od podlahy,“ pousmál se Petr Chalupa z posledního týmu SpofaDental. „Celkově to hodnotíme pozitivně, i když naše připravenost byla horší,“ dodal.

Zaměstnanecká liga ve výsledcích

Základní skupina: Maso Jičín – HZS Kh kraje 0:7, Centralplast – Skupina ČEZ 2:7, SpofaDental – Maso Jičín 1:4, SpofaDental – HZS Kh kraje 1:8, Maso Jičín – Skupina ČEZ 2:6, HZS Kh kraje – Centralplast 4:0, SpofaDental – Centralplast 2:4, HZS Kh kraje – Skupina ČEZ 1:2, Maso Jičín – Centralplast 2:2, SpofaDental – Skupina ČEZ 2:5.
Pořadí: 1. Skupina ČEZ 12 bodů (skóre 20:7), 2. Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje 9 bodů (20:3), 3. Centralplast 4 body (8:15), 4. Maso Jičín 4 body (8:16), 5. SpofaDental 0 bodů (6:21).

Semifinále: Skupina ČEZ – Maso Jičín 5:0, HZS Kh kraje – Centralplast 5:2. O třetí místo: Maso Jičín – Centralplast 6:1. Finále: Skupina ČEZ – HZS Kh kraje 3:0.

Konečné pořadí: 1. Skupina ČEZ, 2. Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje, 3. Maso Jičín, 4. Centralplast, 5. SpofaDental.