Po úterní slávě měl Ottmar telefon zasypaný esemeskami. Leckteré nečekal. ,,Psali mi i lidé, o kterých jsem nějaký čas neslyšel. Mile mě to překvapilo."

Oslavy se prý vydařily náramně. ,,Trenéři nám dali do pátku volno. Nechali nás, ať si to užijeme. Bylo to fajn."

Hradecká gólmanská jednička si postup vychutnávala plnými doušky. V sezoně Ottmar vychytal sedmnáct nul, což je fantastické číslo. ,,Ještě mi to tolik nedochází. Pořád je to čerstvé. Brzy bude dovolená, během ní si naši jízdu v duchu pořádně vychutnám."

Jedno ví jistě už teď, cesta za návratem mezi elitu vedla přes soudržnost. ,,Šli jsme do všeho jako tým, drželi jsme spolu v dobrém i špatném. Trenéři na nás v tomto směru hodně apelovali. Jeden bojoval za druhého, proto to vyšlo."

Dlouho opomíjený brankář se nyní může chystat na splnění dalšího snu; postavit se mezi tyče v prvoligovém utkání. ,,Je to ještě daleko. Samozřejmě se těším. Bude to pro mě další výzva. Chytat nejvyšší soutěž je nejvíc."

Program FNL
29. kolo - sobota 21. května, 17.00: Ústí nad Labem - Hradec Králové, Karviná - Pardubice, Opava - Znojmo, Třinec - Varnsdorf, Sokolov - Táborsko, Vyšehrad - České Budějovice, Vlašim - Frýdek-Místek.

,,Votroky" v sobotu čeká mistrovská derniéra. Od 17 hodin se představí na hřiští Ústí nad Labem. ,,Chceme sezonu důstojně zakončit. Můžeme hrát uvolněně, ale rozhodně to odmakáme. Ať už bude na hřišti kdokoliv."

Ano. Dá se předpokládat, že trenér Pilný se sestavou zamíchá. K dispozici určitě nebude Holeš, Vlkanova je na srazu s reprezentační jednadvacítkou a sezona už před několika dny skončila pro kapitána Pavla Krmaše. Osmnáctou nulu v sezoně pravděpodobně nepřidá ani Ottmar, který by měl v Ústí místo v brance přepustit kolegovi Lindrovi.