Čekat až na poslední zápas, pak to rozbalit a začít slavit? Proč čekat. Fotbalisté Ústí nad Orlicí za to vzali ihned po hvizdu rozhodčího po utkání s Kutnou Horou. Po něm bylo definitivně jasné, že Ústí se stane vládcem letošního ročníku Fortuna divize C.

Zbývající tři kola už mohou hrát hráči v naprosté pohodě, tak trochu už se mohou připravovat na sezonu v ČFL. A stále slavit. „Stali jsme se tři kola před koncem překvapujícím vítězem Fortuna Divize C a oslavy mohly propuknout naplno. Na hřišti se najednou objevilo několik lahví šampaňského a mistrovské čepice. Bylo to velké překvapení, jelikož nikdo z nás nic nepřipravoval. Nechtěli jsme nic zakřiknout předem," podělil se o své dojmy trenér Vladimír Chudý.

„Po skončení utkání jsme zůstali ještě dobrou půlhodinu na hřišti a oslavovali jsme vítězství s diváky, rodinnými příslušníky, členy realizačního týmu a členy výboru. Poté byla v restauraci na hřišti odstartována mistrovská oslava, kde jsme to poctivě oslavili až do brzkých ranních hodin," dodal ústecký trenér.

Jak viděli trenéři zápasy uplynulého kola

Živanice - Dvůr Králové 4:3

Milan Ujec st., trenér Sokola Živanice: „Zaspali jsme úvod. Převahu jsme však vyjádřili v závěru poločasu vyrovnáním. Pak jsme vstřelili dva góly a utkání kontrolovali."

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové n. L.: „I se šesti změnami v sestavě jsme odehráli kvalitní zápas a v závěru sahali po bodu."

Ústí nad Orlicí - Kutná Hora 2:0

Vladimír Chudý, trenér Jiskra Ústí nad Orlicí: „Snažili jsme se být aktivní, soupeře jsme do ničeho nepustili. Sami jsme v první půli dal jen jeden gól. Po přestávce jsem dobře bránili a čekali na brejky. Měli jsme pět vyložených šancí, ale proměnili jsme až penaltu. Vítězství je zasloužené, ale mělo být výraznější."

Trutnov - Ostrá 4:2

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Bylo to těžké utkání. Ostrá mě hodně překvapila, ukázala se opravdu jako velmi kvalitní soupeř. Hosté byli častěji na míči, k ničemu nás moc nepouštěli. Abych byl upřímný, tak jsme se spíš jen bránili. Ale bojovali jsme a byli jsme trpěliví. Pro nás to jsou obrovsky důležité tři body."

Vysoké Mýto - Kolín 4:0

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Byli jsme dobře připravení a odehráli jsme jeden z nejlepších zápasů. Šli jsme brzo do vedení, poté soupeř dvakrát zahrozil, ale gól na 2:0 nám velmi pomohl. Měli jsme utkání pod kontrolou, předváděli pohledné akce. Celý mančaft odehrál výborné utkání."

Kratonohy - Chrastava 5:3

Václav Pišta, trenér Kratonoh: „Klíčový zápas jsme zvládli na výbornou a po poločase bylo prakticky rozhodnuto. Za stavu 5:1 jsme polevili v obranné fázi a hosté snížili na 5:3. Kdyby se využily všechny šance na obou stranách, zápas mohl skončit 8:7. Myslím, že diváci viděli parádní ofenzivní představení z obou stran."

Čáslav - Náchod 6:2

Ondřej Szabo, trenér FK Náchod: „Tentokrát byl z naší strany první poločas špatný, ve druhém jsme pětadvacet minut hráli tak, jak bych si představoval, jenže jak jsme inkasovali na 4:2, bylo po zápase. Přesto klukům nemůžu nic vytknout, protože mi někteří hráli v sobotu za béčko a bylo vidět, že toho mají dost."

Pardubice B - Turnov 5:2

František Kovárník, trenér FK Pardubice B: „Zdálo se, že to bude pohodovka, když jsme ve 42. minutě vedli 3:0, ale opak byl pravdou. V poslední minutě první půle a první minutě druhé půle soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Začal jsem se bát, že zažijeme chrastavské Déjà vu… Naštěstí jsme se prosadili ze dvou brejků."

Přední Kopanina - Letohrad 0:2

Jiří Valta, trenér FK Letohrad: „Jsem rád, že jsme se vyhnuli spekulacím, které zápas provázely v týdnu. V první půli jsme plnili to, co jsme si řekli. Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme hrát trpělivě. Počkali jsme si na šanci, která přišla. Dali jsme gól, poté druhý. Jsem spokojen s hrou dopředu, dozadu nikoliv."

Shrnutí víkendových zápasů

Hvězdy kola

1. Lukáš Kopecký (Chrudim): Má v sobě instinkt zabijáka. Za poločas nasázel Hořovicku hattrick.

2. David Novák (Kratonohy): V ofenzivně laděném duelu se blýskl dvěma góly, čímž přispěl k důležité výhře.

3. Milan Ujec (Živanice): Stál na správném místě. Nejdříve při střele Gorola a pak při odkopu Finkeho.

Vítěz kola

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Hráči nečekali na nic. Hned první možnost k celkovému vítězství využili a řádně to oslavili.

Poražený kola

TJ Dvůr Králové nad Labem: Vést v Živanicích 1:0, 2:1 a prohrát, to je vždy k vzteku. Člověk ale nesmí v takovém špílu góly soupeři darovat.

Příští program

ČFL: Středa 31. května: Chrudim – Tachov, Štěchovice – Olympia Hradec Králové, Benátky – Převýšov (17.00). Sobota 3. června: Chrudim – Králův Dvůr, Vltavín – Převýšov, Domažlice – Olympia Hradec Králové (vše 10.15).

Divize C: Sobota 3. června: Kutná Hora – Čáslav (10.15), Náchod – Pardubice B, Ostrá – Přední Kopanina, Chrastava – Živanice, Letohrad – Vysoké Mýto. Neděle 4. června: Dvůr Králové nad Labem – Trutnov, Turnov – Kratonohy, Kolín – Ústí nad Orlicí (vše 17.00).

Střípky a zajímavosti

Divize C: Kdo se zpozdil o šest minut přišel hned o tři góly!

Živanice - Vzájemné oťukávání? Taktické šachy? Opatrná hra? Nuda? Tak tyto průvodní znaky některých zápasů k vidění nebyly. Zaplaťpánbůh. V Živanicích se hrál fotbal, který bavil. Hned od úvodního hvizdu. Vždyť skóre se měnilo už po deseti vteřinách. Ve prospěch Dvora, když motor nastartoval Škoda. Domácí však za minutu srovnali Petrusem po trestném kopu Gorola. Bláznivý úvod utkání podtrhl Janouch, který si zpracoval míč na prsou a s tečí ho poslal pod víko. Živanicím vyšel na jedničku přelom poločasů. Vyrovnání zařídil M. Ujec, který změnil směr Gorolovy střely. V 51. minutě si vybral katastrofální chvilku hostující gólman Finke. Při odkopu trefil M. Ujce a míč doputoval do sítě. Chybu vyrobil také domácí brankář Vašíček, ale O. Ujec pouze snížil na konečných 4:3.

Divize C: Pardubická juniorka má zřejmě ráda adrenalinové sporty

Pardubice - Jak si komplikovat zápasy? To je název semináře, kde by mohli vyučovat mladíci z pardubického béčka. Jistě pamatujete, jak ztratili tříbodovou výhru v Chrastavě, když vedli jedenáct minut před koncem 4:1. A s ohněm si zahrávali v dalším utkání. V domácím prostředí hostili Turnov, který se na rozdíl od nich pohybuje v bezpečných vodách. Ve 42. minutě vedla rezerva 3:0. Do střelecké listiny se postupně zapsali D. Pánek, V. Kakrda a Kovář. Klid do kabin? Ani náhodou! V poslední minutě první půle hosté vykřesali plamínek naděje. Klid po příchodu z kabiny? Ani náhodou. Za necelé dvě minuty druhého poločasu už to bylo jen 3:2. Dalších dvacet minut se domácí dostali pod tlak, ale tentokrát ho ustáli bez pohromy. Z kaše se vylízali dvěma slepenými góly Zelenky a Kováře.