Na nadmíru zdatného protivníka narazí zítra druholigoví fotbalisté FC Hradec Králové (8. místo, 9 bodů). V 8. kole bude jejich soupeřem Třinec (3. místo, 14 bodů), který už šest zápasů v řadě neprohrál a poslední tři duely navíc zvládl vítězně. Atraktivní zápas začne pod malšovickými „lízátky“ v 17 hodin.
„Votroci“ se naopak z výhry radovali naposledy ve 4. kole, kdy doma rozstříleli Ústí nad Labem, a proto v neděli bezmezně touží po plném bodovém zisku. Rozjetý soupeř se však snadno zastavovat nebude. Ví to i hradecký kouč Oldřich Machala. „Čeká nás hodně těžký zápas. Třinec má velmi dobře poskládaný tým a hlavně kvalitně brání, o čemž svědčí pouhé tři inkasované branky v dosavadním průběhu soutěže. To však nic nemění na situaci, že tento zápas potřebujeme zvládnout.“

Moravané zatím do puntíku naplňují slova o černém koni. Na jaře se celek vedený Miroslavem Kouřilem skvostně vyhrabal ze sestupových vod. Ba, co víc, stal se vůbec nejúspěšním týmem druhé poloviny loňského ročníku druhé ligy. V tom letošním na něj vyzrál zatím jen jediný soupeř, lídr z Čáslavi. „Třinec zdobí především týmová práce. Hráči se dokáží rvát o body do poslední minuty,“ poukazuje Machala, jenž byl po předešlém prohraném utkání v Mostě velmi zklamán hlavně kvůli hloupým chybám při bránění. „Pracujeme na tom neustále. Uvědomujeme si, že další ztráta by znamenala výrazné vzdálení od horních příček, a to dopustit nechceme. Pro vítězství musíme zkrátka udělat všechno,“ zdůrazňuje a slibuje změny v sestavě. „Zcela jistě nastanou, konkrétní ale nebudu,“ mlžil dva dny před utkáním.

Jednou z vynucených bude absence Chlebouna, který od disciplinární komise vyfasoval za faul loktem dvouzápasový nepodmíněný trest. „Nahradí ho Wozniak, který je už stoprocentně v pořádku,“ prozradil trenér „votroků“.