„Jednal jsem s ním už před lety, když se vracel z Kazachstánu, jenže tehdy jsme byli v jiné pozici. Jednak on byl v nejlepších letech, my jsme byli stále jako nováček. Tenkrát to nedopadlo," prozradil Vít Zavřel, sportovní ředitel FK Pardubice.

Ten musel reagovat i na zprávy o konci aktivní kariéry dvou pardubických fotbalistů. „U Petra Kudrny mě to vzhledem k jeho věku dost překvapilo. Počítal jsem, že bude dál s Honzou Jeřábkem vůdčí osobností kabiny. Za béčko se začal rozehrávat Vojta Kakrda, ale oznámil mi, že ze zdravotních důvodů už druhou ligu hrát nemůže. V ten moment mi bylo jasné, že alespoň jednoho zkušeného hráče budeme muset přivést," řekl Zavřel.

Fotbalový útočník Pavel Černý opouští svůj mateřský klub a míří 
do Pardubic.
Přestupová bomba! Černý podepsal Pardubicím

Když Hradec Králové neprodloužil smlouvu s Černým, začala jednání. „S Pavlem to bylo rychlé. Vzal si nějaký čas na rozmyšlenou, pak jsme doladili pár detailů a mohli podepsat smlouvu. Hned 19. června ho tady můžeme na začátku letní přípravy přivítat," dodal.

Na jakém postu Černý Pardubicím pomůže? Jak si vyhoví s kapitánem Jeřábkem? „Uvidíme v průběhu přípravy. Samozřejmě budeme rádi, když přispěje i gólově," uvedl Zavřel.