„Šli jsme do toho se záměrem to soupeři co nejvíce ztížit a zápas odehrát se ctí. Vyzkoušet si určité alternativy pro nedělní zápas s Libercem. Někteří hráči se nám ukázali velice slibně. Vzhledem k síle Plzně, a s ohledem na její postavení lídra Synot ligy, jsme zápas odehráli velice slušně," konstatoval.

Na trávníku ho zaujali především dva hráči – sedmnáctiletý talent Daniel Trubač a holohlavý režisér Matěj Kotiš. „Oba hráči se podíleli na našem jediném gólu. Ukázali kvalitu," potěšilo Barboríka.

Především Trubač v největším zápase své dosavadní kariéry odehrál znamenitou partii. Na pozici podhrotového záložníka připravil šanci pro Vaněčka, chytrým pasem za obranu připravil gól Kotišovi a i v dalším průběhu hýřil aktivitou a sebevědomím.

„Uhrál hodně míčů, dokázal točit těžiště hry. Po autovém vhazování dokázal s míčem vyjet, nehrál to do zavřené strany. Dal přihrávku na gól Kotiše. Pohybově zvládl dospělý fotbal slušně. Jeho výkon je příslibem," chválil benjamínka hradecký kouč.

Slova chvály měl i pro Kotiše. Borce, který zatím v Hradci prožívá sezonu jako na houpačce. „Vstřelil branku, byl i nadále aktivní, měl velký akční rádius a  hodně toho naběhal. Na hřišti byl hodně cítit," uznal Róbert Barborík.

Spokojený byl plzeňský trenér Miroslav Koubek. Po vypjaté víkendové bitvě se Spartou jeho tým zvládl pohár jak mentálně, tak výsledkově. I když inkasoval jako první.

„Z hlediska výsledku jsme spokojeni, dosáhli jsme nadějného stavu pro odvetu. Z hlediska výkonu to nebylo úplně jednoduché. Proti Spartě jsme se vydali, máme poměrně dost šrámů, nebylo úplně jednoduché složit mužstvo. Zvládli jsme to rutinou a zkušeností."