Zázraky se nedějí. Tedy alespoň ne na jablonecké Střelnici. Domácí fotbalisté potvrdili v utkání 23. kola s Hradcem Králové roli velkého favorita a zvítězili 4:0. Branky Severočechů zaznamenali dvakrát Greguš, dále Masopust a Novák. ,,Votroci" tak zůstávají na předposlední patnácté příčce a mají před sebou klíčovou část jarní sezony. Vstoupí do ní veledůležitým domácím duelem s Příbramí (19. dubna).

Jenže všechno mohlo být jinak. Nebojácní hosté vstoupili do zápasu impozantně. Po 45 vteřinách se Trubač zjevil sám před Hrubým, ale ten mu jeho gólovku zpacifikoval. Prakticky vzápětí na něho nevyzrál ani Dvořák.

A Hradec válel dál. Výborně napadal, domácí si nevěděli rady, jak vyzrát na jeho kompaktní a běhavý blok. Až do 20. minuty… To se v souboji s Hübschmanem zranil Černý, a přestože zkusil pokračovat, musel být brzy střídán.

Nevýrazný Jablonec se do té doby prezentoval pouze nebezpečnou střelou Kopice, po půlhodině hry si Koubek poradil i s hlavičkou Beneše.

Pak to bohužel přišlo. Ve 33. min. odcentroval před branku Kopic, vracející se Chleboun nešťastně sklepl míč přímo ke Gregušovi, a ten zblízka otevřel skóre – 1:0.

Krátce po přestávce Koubek výborně zasáhl proti do vápna se řítícímu Kopicovi.

Poté mohlo přijít srovnání. Jenže Chleboun neměl svůj den. Halilovič jej našel zcela volného, ale hradecký bek s nadějnou šancí naložil bídně a vystřelil vedle.

Rozhodnutí padlo třináct minut před koncem. Na pravé straně se výborně uvolnil Kopic, ideálně našel Masopusta, který levačkou zamířil přesně k tyči – 2:0.

Skóre pak v samém závěru uzavřely trefy Nováka a Greguše (4:0). Hradec tak vypil kalich hořkosti až do dna.

Jablonec – Hradec Králové 4:0

Fakta – branky: 33. a 90 (+2) Greguš, 77. Masopust, 89. Novák . Rozhodčí: Jílek – Vaňkát, Kubr. ŽK: 2:2 (Pospíšil, Romera – Trubač, Malinský). Diváci: 4063. Poločas: 1:0.
FK Baumit Jablonec n. N.: V. Hrubý – Romera, Pernica, Beneš, F. Novák – Hübschman, Greguš – Kopic, M. Pospíšil (83. Rossi), Mingazov (60. Masopust) – Šabala (64. Doležal). Trenér: Šilhavý.
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Chleboun, Rolko, Plašil – Čermák, Černý (29. Halilovič) – Štípek (57. Shejbal), Trubač (73. Vaněček), Malinský – Dvořák. Trenéři: Pilný a Barborík.

Moment zápasu

CHLEBOUNOVA ,,ASISTENCE": Běží 33. minuta, kdy dobíhající hradecký stoper nešťastně sklepne přízemní centr Kopice k volnému Gregušovi, který bez problémů otevírá skóre.

Hvězda zápasu

JAN KOPIC, záložník Jablonce: Byl podepsán pod třemi brankami domácího týmu. Po celý zápas hýřil aktivitou, kterou korunoval hlavně ukázkovou přihrávkou na druhý gól Masopustovi.

Hlasy trenérů

Jaroslav Šilhavý (Jablonec): „Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, byť to nebylo vůbec jednoduché. Soupeř musí být z výsledku hodně zklamaný, protože se dostal do několika šancí a žádnou neproměnil. Soupeř se nám herně vyrovnal, výsledek asi pro něj musí být trochu šok. Musím pochválit našeho brankáře Hrubého, chytá ve skvělé formě a podržel nás."

Róbert Barborík (Hradec Králové): „Je to zklamání. Chtěli jsme Jablonec výsledkově potrápit, ale chyběla nám přesnost a horkotěžko jsme se dostávali do zakončení. Tři góly v posledních patnácti minutách degradovaly náš výkon. Máme týden na to, abychom se proti Příbrami představili v lepším světle a utkání zvládli výsledkově lépe."