„Votroci" začnou prvoligovou pouť ve vyhnanství v Mladé Boleslavi. To je od pondělí známý fakt. Jaké další novinky jsou v klubu čtrnáct dní po postupu? Tak třeba Pavel Krmaš dostal nabídku na post sportovního ředitele a na dvojici H+M zatím není oficiální nabídka.

Ale popořadě. Hlavním tématem posledních dní bylo, kde Hradec odehraje úvodní domácí zápasy první ligy. Námluvy se nepovedly s „Ďolíčkem" pražských Bohemians, kam klubové vedení cílilo jako první. Druhou variantou byla Mladá Boleslav. V pondělí dopoledne se doladily poslední detaily a místopředseda představenstva Richard Jukl mohl vyrazit s nájemním paktem na Strahov do sídla Fotbalové asociace České republiky.

Problém, a nejen kosmetický, je v tom, že Hradec nebude v azylu jen dvě utkání, jak to bylo klubovým vedením během postupové euforie prezentováno, ale s určitostí čtyři zápasy! Na malšovickém stadionu, kde projde nezbytnou úpravou východní tribuna, se bude v optimistické verzi poprvé hrát až v polovině října…

„Jsem napjatý, jestli to budou opravdu jen dva zápasy," prohlásil trenér „votroků" Bohuslav Pilný minulý týden v krátkém rozhovoru pro Deník.

Od pondělí už ale ví, že jeho tým stráví v Boleslavi mnohem delší dobu…

Každopádně hradecké vedení se zamýšlí, jak na útulný stánek dopravit co největší počet hradeckých příznivců. „Už jsme to předjednávali. Pro fanoušky budeme organizovat výjezdy za co nejmenší náklady. Na stadionu chceme mít domácí podporu," říká Richard Jukl. „Je to komplikace pro fanoušky i pro mužstvo. Bude nás to limitovat, ale v Mladé Boleslavi se nám hrálo vždycky dobře, tak snad to bude pokračovat," neskládá zbraně.

Už jen z tribuny se na fotbal hodlá dívat kapitán postupového mužstva Pavel Krmaš. Stoper s hromadou zkušeností z německé bundesligy před pár dny ukončil kariéru. Klub mu nabídl vykonávat funkci sportovního ředitele, která je po loňském odchodu Slováka Róberta Barboríka neobsazená.

„Pavel je inteligentní kluk, který má zkušenosti. Ve fotbale se pohybuje dlouho a myslím, že by byl pro klub platným už jen tím, že má na některé věci jiný pohled. S Pavlem jsem mluvil, teď s ním bude jednat představenstvo. Není to legrace, nese to sebou spoustu pracovních povinností. Rozhodnutí je na něm," říká Jukl.

Hráčské přesuny? Kromě Krmaše zatím ticho pěšině.

Jak už dříve předeslal Pilný, zájemci sondují terén okolo obránce Tomáše Holeše a křídla Tomáše Malinského. Konkrétní nabídka  prozatím ale není na obzoru.

„Oba hráči u nás mají platnou smlouvu, zatím neodcházejí. Je fakt, že nebýt zranění, Holeš by náš klub opustil už v zimě a Malinský svým stylem hry zase některé kluby zajímá. V tuhle chvíli ale neevidujeme ani na jednoho z těchto hráčů konkrétní nabídku," tvrdí místopředseda představenstva.

Někdo odejde, někdo přijde, ale masivní výměna osazenstva hráčské kabiny není na pořadu dne.

Za prvé: v Hradci se před dvěma lety spálili. Po postupu přišlo deset nových fotbalistů, většina z nich zklamala. Někteří měli dokonce vážné problémy se životosprávou.

Za druhé: mužstvo funguje, snaží se o moderní kombinační fotbal s častým zapojením křídel, je mladé a perspektivní. Necitlivý zásah by mohl náladu v kabině dost změnit. A to si v klubu všichni uvědomují.

„Rozhodně nepůjdeme cestou zběsilých nákupů. Ano, na jednotlivých postech se chceme posílit. Hráče máme vytipované, ale do kádru příliš sahat nechceme," přiznal bez okolků Jukl.

„Půjde tak o čtyři hráče. Víc určitě ne. Záležet bude i na tom, jestli někdo odejde," je konkrétnější Bohuslav Pilný.

V tuhle chvíli je jasné, že kádr opouštějí nigerijský útočník Peter Nworah a záložník Jan Javůrek.

Příprava na novou sezonu začíná 20. června. V ten den bude známé i rozlosování nového ročníku první fotbalové ligy.