Bod ze Střeleckého ostrova je v boji o postup do první ligy hodnotným vkladem. „Votroci" sice v Českých Budějovicích vedli gólem Križka, ale po vyrovnání Benáta se v jejich pokutovém území čerti ženili a jen díky skvělému brankáři Koubkovi vydrželi bez další pohromy.

Rozdíl mezi oběma celky zůstal na konstantních šesti bodech, což kvitují především na východě Čech.

Překvapení v hradecké sestavě? Rozhodně zařazení Davida Hovorky do středu zálohy místo zraněného Jana Hableho. Na lavičce zůstal také veterán Marek Kulič, jehož pozici obsadil Emir Halilovič. 
Jinak bylo vše při starém.

V prvním poločase se dlouho čekalo na pořádnou šanci. Až ve 23. minutě centroval nebezpečně do vápna Klesa, míč však v poslední chvíli odvrátil Holeš.

Přesně po půlhodině hry zlomil bezbrankový stav Juraj Križko. Rohový kop dopadl přesně na jeho hlavu a slovenský stoper se mohl těšit ze své první branky v hradeckém dresu.

Po pauze mohli „votroci" náskok navrstvit. Ve třech se řítili na obránce Lengyela, střeleckou fazonu a chladnokrevnost chtěl potvrdit kat Třince Malinský, jenže ve stoprocentní příležitosti přestřelil prázdnou branku!

A Budějovice se vzápětí dostaly do hry… Po rohovém kopu spadl míč přímo na kopačku Benáta, který bombou málem prorval síť.

Hradec se po obdržené brance dostal pod obrovský tlak. Hlavičku aktivního Benáta vytlačil Koubek skvěle na roh, další bravurní zákrok si připsal proti šanci Deliho.

„Votroci" reagovali možností Hovorky, jehož střela minula cíl o centimetry. Na druhé straně mohl rozhodnout z otočky Chmela, jenže ani on si neseřídil mířidla.

SK Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové 1:1

Fakta – branky: 62. Benát – 30. Križko. Rozhodčí: Ardeleánu – Kubr, Kotalík. 
ŽK: 3:1 (Hurka, Herzán, Kalod – Halilovič). Diváci: 2846. Poločas: 0:1.
SK Dynamo České Budějovice: Křížek – A. Dvořák (56. Kalod), Lengyel, Deli, Hanzlík – J. Hála (90. Brunclík), Benát, Herzán – Klesa, Chmelo, Hurka (46. Linhart). Trenér: Urban.
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Križko, Čermák – Janoušek (90. Plašil), 
Hovorka – Malinský (76. Shejbal), Halilovič (65. Kulič), Zelený – Vaněček. Trenér: Prokopec.

Hvězda zápasu

TOMÁŠ KOUBEK, brankář Hradce Králové. Sice inkasoval jednu branku z kopačky Benáta, ale minimálně dalším dvěma zabránil. Své by o tom mohli vyprávět právě Benát a Deli.

Moment zápasu

STŘELA HOVORKY. Nejpřekvapivější člen hradecké základní sestavy měl na noze rozhodnutí. V 80. minutě přešel přes dva obránce Budějovic, ale střelu namířil těsně vedle.