„Je to pro mě nová zkušenost, výzva. Věřím, že se tady můžu jen zlepšit,“ řekl Kropáček, útočník z Domažlic, který na podzim v České fotbalové lize nastřílel sedm branek.

Proto si ho Hradec všiml.

V případě Eliáše zase pomohly dva faktory. Zaprvé hrál v Králově Dvoře pod vedením Jiřího Saboua, který se stal novým výkonným ředitelem hradeckého klubu. Má tedy detailní znalosti o kvalitě i charakteru hráče. Zadruhé je to jeho Eliášova nátura.

Zimní příprava fotbalistů FC Hradec Králové.Zdroj: Deník/ Michal Fanta„Mojí předností je defenziva, bojovnost a srdce,“ zhodnotil sám sebe záložník, který na první trénink vyfasoval číslo 28.

Pro oba fotbalisty jde nejen o výkonnostní posun, ale také o vyšvihnutí se do plně profesionální soutěže. „Doteď byl pro mě fotbal koníček, třetí liga je poloprofesionální. K tomu jsem pracoval v naší rodinné firmě,“ popsal Kropáček. V tom případě neměl problémy s uvolněním do Hradce. „To ne,“ usmál se.

Stejně jako Eliáš se nyní pokusí porvat s vyšší konkurencí. Na jeho místě útočníka je v Hradci Jan Pázler, nejlepší střelec druhé ligy. „Budu to mít těžké,“ uznal forvard z Domažlic. „Už jen to, že tady budu trénovat, mě posune. Všechno ostatní snad přijde, snad se dobře začlením,“ doplnil Eliáš.

Každopádně oba chtějí pomoci Votrokům k lepšímu jaru ve druhé lize, než byl podzim. „Hradec by se měl vrátit do nejvyšší soutěže. Když se to nepovede letos, tak snad příští rok,“ řekl Eliáš.

Zimní příprava fotbalistů FC Hradec Králové.
Kvída: „Věřím, že to budeme válcovat"