Pyšní se označením nejlépe obsazený zimní fotbalový turnaj v České republice. Tuto vizitku potvrzuje i sedm prvoligových klubů, které se Zimní Tipsport ligy zúčastní v příštím měsíci. Dvacátý ročník této soutěže se uskuteční od 7. do 29. ledna 2017. Jeho patrony jsou bývalí fotbalisté Erich Brabec a Karel Piták.

Mezi šestnácti účastníky nechybí ani Hradec Králové a Pardubice. Oba celky zařadily turnaj do své přípravy i v minulých letech. Nyní se ovšem ve stejné skupině nepotkají.

Prvoligový Hradec, jenž celou Tipsport ligu v roce 2015 vyhrál, se představí v pražské skupině, kde narazí na Bohemians, Příbram a druholigové Táborsko.

„Jsme zvyklí, že turnaj v lednu hrajeme a nechtěli jsme to měnit. Samozřejmě je to zpestření přípravy, navíc nemusíme jezdit daleko, protože se hraje v Praze. S turnajem máme zatím dobré zkušenosti," řekl trenér Hradce Bohuslav Pilný.

Do brněnské skupiny

Druholigové Pardubice, které v minulosti jezdily do Prahy či Mladé Boleslavi, zavede rozlosování turnaje tentokrát do Brna. Tam narazí na místní prvoligovou Zbrojovku, dále je čeká Znojmo a Skalica. Ta vede po podzimu druhou nejvyšší soutěž na Slovensku.

„Hned na začátku přípravy potkáme kvalitní soupeře. Znojmo známe z naší soutěže, ale třeba s Brnem jsme ještě nehráli a zahraniční porovnání je vždy přínosné. Pokud se nám již v lednu povede přivést nové hráče, tak to bude ideální možnost pro jejich vyzkoušení," vítá účast na turnaji trenér Jiří Krejčí.

„Budeme jezdit o kousek dál, ale jinak se nic nemění. Pro nás to budou kvalitní zápasy," doplnil.

Mezi přihlášenými týmy schází Zlín, jenž tak neobhájí loňské prvenství. Další skupiny 20. ročníku turnaje budou hostit Mladá Boleslav (soupeři: Liberec, Jablonec a Varnsdorf) a Frýdek-Místek (Bielsko-Biala z Polska, slovenský Poprad a Vítkovice).

Vítězové jednotlivých skupin postoupí do Final Four, které se koná na konci ledna v Mladé Boleslavi.

Program skupin
Skupina A (Praha - Vyšehrad): Bohemians – Hradec (7. ledna v 11.00). Příbram – Hradec (14. ledna v 11.00). Táborsko – Hradec (21. ledna ve 13.00, vše. Vyšehrad).

Skupina C (Brno): Zbrojovka Brno – Pardubice (7. ledna ve 13.00), Pardubice – Skalica (18. ledna v 11.00), Znojmo – Pardubice (21. ledna ve 13.00, vše Brno).