Patří k tahounům mužstva, které v úvodu jara svojí hrou oslnilo fotbalovou veřejnost i renomované trenéry.  Třicetiletý záložník Pavel Černý, který patří k osobnostem i v kabině, euforii a případné uspokojení krotí. „Získali jsme jen jeden bod, tak nemáme být z čeho uspokojení," hlásí syn slavného otce.

Hradec Králové nyní čekají tři zápasy pravdy (Slovácko, 
Bohemians, Jihlava) a Černý bere jen plný zisk devíti bodů.

V prvních dvou zápasech s Mladou Boleslaví (2:2) a s Plzní (2:3) jste svými výkony zaujali fotbalovou veřejnost. Dalo se podle vás získat víc než jen jeden bod?
Určitě jsme mohli vytěžit víc. Už v Mladé Boleslavi, kde jsme zbytečně prohrávali 
o dva góly, ale alespoň jsme srovnali, takže bod je nakonec dobrý. Bohužel doma s Plzní jsme minimálně na bod měli. Za celou kabinu můžu říct, že jeden bod je pro nás zklamání.

Na druhou stranu pozitivní ohlasy i z řad renomovaných trenérů určitě potěší. Kabina musí tohle vnímat. Jaký to má na mužstvo dopad?
Dopad to na nás nemá žádný. Sice je hezké, že nás někdo chválí, ale my potřebujeme body, chvála nám je nepřinese. Tohle tedy úplně vypouštíme a soustředíme se na sebe. My v podstatě nemáme co ztratit a všichni nás už odepsali. Tohle je to, co nás nejvíc motivuje do práce.

Myslíte, že někteří spoluhráči mohou po pochvalných slovech, která se dočtou v médiích, podvědomě polevit v nasazení?
Tohle nehrozí. Kdybychom získali šest bodů, tak by nějaké uspokojení mohlo přijít, ale jelikož jsme získali jen jeden, tak nemáme být z čeho uspokojení.

A kdyby k tomu náhodou došlo, tak vy jste jeden z hráčů, který by měl ostatní vrátit na zem. Přijímáte roli jedné z osobností v kabině?
Bezesporu. Už věkem zapadám do starší skupiny hráčů. S Adrim Rolkem se snažíme na kabinu správně působit. 
A aby nedošlo k nějakému  podcenění se postará také trenér. On ví, co na každého platí a ohlídá si to sám.

Teď už musíte naplno bodovat. Nejbližší dva zápasy k tomu vybízejí – v sobotu jedete na Slovácko a za týden máte doma Bohemians.
Oba zápasy chceme vyhrát. Tito soupeři jsou ještě více hratelní. My jsme si  v prvních kolech ověřili, že můžeme hrát s každým. Bereme jen šest bodů, nic míň.

Slovácku start celkem vyšel, doma i přes prohru potrápil silný Jablonec a minule vyhrál 
v Jihlavě. Jak vnímáte soupeře?
Doma je silný, má výbornou diváckou podporu. Pokud se nám podaří uhlídat Doška, tak jeho síla jde rychle dolů. To bude základ úspěchu.

Styl vaší hry není třeba měnit, že? Aktivním pojetím jste papírově silnější soupeře zaskočili.
Nadále chceme být aktivní, hrát vysoko a důrazně. To jsou základní prvky, od kterých se musíme odrazit, a které by nám měly přinést body.

Vaše ztráta na nesestupovou příčku vzrostla na šest bodů. Sledujete po očku i situaci nad vámi v tabulce? Jak si vedou konkurenti v boji o záchranu a koho byste mohli natlačit po sebe…
Pokud ze tří následujících zápasů uhrajeme devět bodů, tak potom se můžeme podívat na tabulku a přemýšlet na úkor koho bychom se mohli zachránit. Ale když jich neuděláme minimálně šest, tak se ani nikam dívat nemusíme.