Živanice – Dobrovice 0:0, penalty 4:3

Nadprůměrné divizní utkání hned na úvod jarní části. Nedí divu, vždyť proti sobě nastoupila mužstva, která se mohu pochlubit velice silným kádrem. Někteří hráči pak bohatými ligovými zkušenostmi. Jediné co magnetu kola chybělo, byly góly. A vlastně i větší šance. Tu opravdu brankovou si vytvořili už v 6. minutě hosté. V tu chvíli se ale zaskvěl živanický gólman Volšík, který ze sedmi metrů vyčapal Volfa. Po celé utkání dominovali obrany a oba brankáři nad útoky, přestože se týmy snažily o ofenzivní fotbal. Nakonec dospěl zápas k penaltovému rozstřelu, který zvládli lépe domácí a lídra tabulky tak porazili.

Fakta – rozhodčí: Rais (Liberec). ŽK: 1:0. Diváci: 240. Sokol Živanice: Volšík – Buriánek, Novák, Tischler, Novotný – Ráliš (86. Mocanu), Herzán, Gorol, Janecký – J. Černík, Kulič (89. D. Černík).

Pardubice B – Ústí nad Orlicí 0:0, penalty 4:3

Do jarních odvet vstoupila pardubická rezerva na ohrazenické umělé trávě cenným dvoubodovým ziskem, když poprvé v sezoně zažila penaltový rozstřel, ve kterém byla úspěšnější. Utkání se proměnilo v boj o každý metr. Domácí měli dvě možnosti ke vstřelení branky hosté jedinou, ale ta silně zaváněla gólem. V penaltové loterii se paní Štěstěna přiklonila na stranu toho, kdo více potřeboval plusový bod.

Fakta – rozhodčí: Novák (Nová Paka (Vít, Hůlka). ŽK: 2:2. Diváci: 80. FK Pardubice B: Knobloch – Pešek, Kopřiva, Němeček, Konvalina – Dostálek (40. Fidler, 67. Křivka), Šejvl, Jiroutek, Portyš – Rydval (37. Kopecký), D. Pánek. TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Zavřel – Felcman, Hudec, Felgr, Coufal – Smejkal, Brabec, Falta, Langer (84. Rejda) – Vaňous (90. Kaláb), Souček (77. Kukla).

Vysoké Mýto – Náchod 0:0, penalty 3:4

Vítězný vstup do jarní části prožili fotbalisté Náchoda, ale měli pořádnou porci štěstí. Domácí byli mnohem nebezpečnější a vítězství by si jasně zasloužili, jenže ani jednu ze svých šancí nedokázali proměnit. Obránce Pecháček měl dvakrát smůlu po rohových kopech a útočník Mach bude muset najít zapomenuté střelecké kopačky. Hosté se dostali do šance pouze jednou. V závěru měl gól na noze i navrátilec do vysokomýtské sestavy Sedlák, ani on pokutové kopy neodvrátil. V nich rozhodla šestá série a proměněná penalta gólmana Kobose.

Fakta – rozhodčí: Severýn. ŽK: 3:3. Diváci: 220. Poločas: 0:0. SK Vysoké Mýto: Černík – Žák, Pecháček, Konečný, Hock – Štěpánek (76. Sedlák), Daněk, Kopřiva, Malinský – Mach (85. Krátký), Benda (60. Svoboda). FK Náchod: Kobos – Bohuslav, Rompotl, Kábrt, Michal Moravec – Srkal, Brich (68. Vejprava), Malý, Punar (83. Vrabec) – Hlava, Martin Moravec.

Dvůr Králové – Jablonec nad Jizerou 3:0

Do zápasu nastoupila, oproti podzimu, zcela obměněná mužstva. Posílení „domácí" v trutnovském azylu zvítězili díky hattricku debutujícího Milana Ujce, když rozhodly rohové kopy, po nichž padly všechny tři branky. Neškodní hosté se v utkání nevalné úrovně nezmohli takřka na žádný odpor, tři body tak zaslouženě putují do Dvora.

Fakta – branky: 4., 32. a 63. Ujec. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 1:4. Diváci: 90. Poločas: 2:0. TJ Dvůr Králové: Vízek – Ježek, Kruliš (80. Rejl), Picha, Tomeš – Vaníček, Hruška, Fejk (78. Vitebský), Řežábek – Ujec (87. Kasan), Klazar (82. Žaba).

Česká Třebová – Trutnov 0:3

Domácím se utkání nepovedlo. Řadu kvalitně rozvíjejících se akcí nedotáhli do koncovky. Naopak Trutnov těžil hlavně z brejků.

Fakta – branky: 40. Horák, 64. Landyš, 78. Kilevník z penalty. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 0:1. FK Česká Třebová: Hejl – Kubásek, Strnad (64. Pešek), Nágl (43. Borek), Novotný – Zahálka, Kopecký – Nespěšný, P. Urbanec, Grepl (79. Rataj) – Ptáček. FK Trutnov: Šťastný – Křižovič, Horák, Makovský, Landyš – Matějka (89. Tobiáš), Tauchman (73. Kamitz), Kovář, Kilevník (82. J. Holubec) – Kejzlar (85. Šulitka), P. Holubec (90. Rejl).

Týniště nad Orlicí – Kutná Hora 2:0

Vydařenou jarní divizní premiéru absolvovali v sobotu fotbalisté Týniště nad Orlicí. Armáda Radka Hrubého přivítala čtvrtý tým průběžné tabulky Spartu Kutná Hora a dokonale favorita zaskočila. Po bezbrankovém prvním poločase otevřel skóre v 75. min. střídající Merganc a vítěznou pojistku v podobě druhého gólu přidal deset minut před koncem Hůlka.

Fakta – branky: 75. Merganc, 80. Hůlka. Rozhodčí: Šťastný (Liberec). ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. SK Týniště nad Orlicí: Marčišin – Hůlka, Odehnal, Drapač, Michal – Tomášek (81. J. Hrubý), Plašil, Štajer, Huňák – Polyakov (69. Merganc), Vydarený (88. Novák).

Český Brod – Letohrad 3:0

Letohradský kouč před startem jara upozornil, že kvalita kádru Českého Brodu se rapidně zvýšila, což se ukázalo. Už ve třetí minutě se prosadil Ansuma a i nadále domácí hráči „větrali" obranu Letohradu. Hosté se také dostali do zakončení, ale žádnou akci nedotáhli do kýženého konce. Po přestávce Brodští přidali dva góly a zaslouženě si připsali tři body.

Fakta – branky: 3. Ansuma, 62. Fikejz, 77. Walter. Rozhodčí: Míč. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. FK  Letohrad: Satoria – Krystl (46. Konečný), Strasmeier, Macek, P. Štěpán – Šponar (86. Lorenc), Linhart, Tichý, Kail, J. Štěpán – Kabourek (74. Vaniš).

Divize C – další výsledek, 16. kolo: Benátky nad Jizerou – Turnov 2:1 (1:0).

1.    Dobrovice    16    11    3    2    0    37:8    41
2.    Benátky n. J.    16    9    4    1    2    30:14    36
3.    Trutnov    16    8    2    4    2    31:9    32
4.    Živanice    16    8    2    3    3    21:13    31
5.    Kutná Hora    16    8    2    1    5    27:19    29
6.    Jablonec n. J.    16    8    2    0    6    29:29    28
7.    Ústí nad Orlicí    16    6    3    2    5    23:21    26