Měla by to být jasná záležitost. Druholigoví fotbalisté FC Hradec Králové dnes vyrazí k zápasu 2. kola Poháru ČMFS na hřiště Živanic, účastníka krajského přeboru Pardubického kraje, kde by měli potvrdit roli vysokého favorita. Utkání ve vísce u Lázní Bohdaneč má výkop v 17 hodin.
Pohárové bitvy však bývají dosti specifické a o velká překvapení nebývá nouze. Naposledy se o tom přesvědčila prvoligová Sigma Olomouc, která byla vyřazena divizními Konicemi, či druholigová Opava. Na ní si zase smlsla Jiskra Rýmařov, účastník divize E.
„Zápas bereme se vší vážností, přestože příležitost dostanou hráči, kteří v mistrovských utkáních pravidelně od začátku nenastupují,“ prozradil hradecký trenér Luděk Klusáček. „Hlavně do zápasu musíme vstoupit se stoprocentní koncentrací. Soupeř sice hraje krajský přebor, nicméně jeho kádr dosahuje minimálně divizních kvalit. Žádné podcenění nepřipadá v úvahu,“ zdůraznil Klusáček jehož svěřenci v 1. kole vyřadili divizní Týniště pouze nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Živanice prošly do 2. kola přes divizní celky Chocně a Tesly Pardubice, které porazily shodně 2:0. Na utkání s „votroky“ se papírový outsider těší. Pro řadu hráčů se bude jednat o prestižní záležitost, vždyť hradecký dres v minulosti oblékali Jůn, Ferčák, Sedlák, Podlipný, Hájek či nestárnoucí Rostislav Macháček, který soupeřovy obrany prohání ve svých pětačtyřiceti letech!

„Rosťu jsem v posledním utkání musel kvůli zdravotním potížím o poločase vystřídat. Doufám, že ale proti Hradci bude moci nastoupit,“ poznamenal kouč Milan Šmarda. Také pro něho by měl být dnešní duel výjimečný, vždyť s Hradcem Králové je spjata převážná část jeho trenérské kariéry.
„Pro klub i naše fanoušky to bude svátek. Přijede nejvýše postavený tým v tomto regionu. Vstup do soutěže se nám povedl, mužstvo je odhodláno proti favoritovi uhrát co nejlepší výsledek. Rozhodně nemáme co ztratit,“ zdůraznil zkušený trenér. V podobném duchu hovořil i Roman Jůn, jenž je stále hradeckým hráčem. „Bude to pro nás příjemné zpestření sezony. Hradec chceme každopádně potrápit,“ pravil fotbalista se 118 prvoligovými starty na kontě. „Kluky samozřejmě budu motivovat k co nejlepšímu výkonu nějakou tou klobáskou a pivečkem. Z Hradce nás sem přišlo víc, určitě se ke mně někdo připojí,“ je přesvědčen jedenatřicetiletý záložník.

Zápasy východočeských týmů ve 2. kole Poháru ČMFS:

Živanice – FC Hradec Králové (dnes 17.00), Dvůr Králové – Bohemians 1905, Nový Bydžov – Jablonec