Zdeněk Dušek a Jan Škvrňák dostali nepodmíněné tresty na šest, resp. čtyři soutěžní utkání od 30. března. Oba činy komise hodnotila jako hrubé nesportovní chování vůči rozhodčímu.

„Případ nebyl jednoduchý, zabývali jsme se jím podrobně a zodpovědně," řekl v pátek Deníku Josef Koňák, předseda DCK.

„Vhození míče směrem k rozhodčímu, kterým Dušek reagoval na udělenou žlutou kartu, jsme nakonec posoudili jako hrubou urážku rozhodčího vulgárním činem. Bedlivě jsme zkoumali videozáznam. Byl to sporný okamžik. Probírali jsme, zda hráč chtěl míčem rozhodčího trefit, jak bylo uvedeno v zápise o utkání, či jen házel míč do místa přestupku, čímž se hájil hráč na jednání DCK. V každém případě jsme se shodli, že míč odhazoval prudce, emotivně a ten mohl rozhodčího trefit. Pokud by se sudí reflexivně neuhnul, zřejmě by ho balon i trefil. V tomto případě stanovuje disciplinární řád minimálně šestiměsíční trest. To se však nestalo, a proto je trest šestizápasový. Duškovi přitížila i skutečnost, že po udělení červené karty před odchodem ze hřiště ještě navíc použil vůči rozhodčímu hanlivý výraz," dodal Koňák.

Šéf disciplinárky okomentoval i druhý verdikt: „Slovní reakci Jana Škvrňáka jsme vyhodnotili jako hrubou urážku rozhodčího vulgárním výrazem a udělený čtyřzápasový trest odpovídá trestům, které za toto provinění standardně udělujeme. Myslím si, že vzniklá situace byla naprosto zbytečná, protože oba hráči takto neadekvátně reagovali na zcela správná rozhodnutí rozhodčího Petra Buchty."   (fr)