Nedělním soupeřem „votroků" v 1. kole nového ročníku Gambrinus ligy je Plzeň. Utkání začíná na západě Čech v 17 hodin a přímým přenosem je vysílá televizní stanice Nova Sport.

Od roku 2010, kdy fotbalisté FC Hradec Králové postoupili do nejvyšší soutěže, sehráli s Viktorkou čtyři zápasy. Ani jednou nebodovali, přestože minimálně dvakrát k tomu byli blízko.

Deník dva dny přes startem nové sezony zmapoval poslední vzájemné duely.

Sezona 2010/2011

Podzim: Hradec Králové – Plzeň 0:3 (0:1). Branky: 37. Rada, 54. z pen. a 82. J. Rezek. Hradec: Lindr – Pávek (67. Tomašák), Wozniak, Kasálek – Fischer, Hochmeister (51. Dvořák), Janoušek, Poděbradský – Rezek (86. Kocourek), Černý, Pilař.

Kdyby tehdy za stavu 0:0 skončila nádherná Pilařova rána gólem, výsledek mohl vypadat jinak. Míč však orazítkoval pouze břevno.

Jaro: Plzeň – Hradec Králové 2:1 (0:0). Branky: 72. Bakoš, 80. Kolář – 90. Hochmeister. Hradec: Zich – Pávek, Němeček, Kasálek (86. Zelený) – Fischer, Hochmeister, Klapka, Poděbradský – Mišinský (80. Štěpán), Černý, Dvořák (75. Jandík).

„Votroci" podali na západě Čech velmi dobrý výkon a minimálně bod si zasloužili. Viktorka následně získala mistrovský titul.

Sezona 2011/2012

Podzim: Plzeň – Hradec Králové 5:0 (1:0). Branky: 60. a 79. Bakoš, 10. Čišovský, 65. Petržela, 69. vlastní (Fukal). Hradec: Koubek – Plašil, Chleboun, Fukal, Poděbradský – Fischer (85. Malinský), Klapka, Černý (75. Hochmeister), Zelený – Dvořák, Štěpán (75. Gulajev).

Poločas se Kotalův tým držel. Po změně stran však totálně propadl. Velkolepým sólem se v utkání blýskl domácí Milan Petržela, jenž si v 65. minutě vzal míč na svém velkém vápně, během sedmdesátimetrového sprintu obešel několik soupeřových hráčů a pohodlně zavěsil.

Jaro: Hradec Králové – Plzeň 0:1 (0:1). Branka: 40. Limberský. Hradec: Lindr – Plašil, Hochmeister, Poděbradský – Holeš, Pávek (59. Janoušek), Šisler, Zelený – Štěpán (85. Voltr), Černý (63. Mrázek), Dvořák.

Vyrovnaný duel rozhodla dalekonosná střela reprezentanta Davida Limberského po rozehraném rohu. Míč nešťastně propadl za záda gólmana Lindra.