Jedni s menšími změnami, druzí s většími. Tak vstoupili fotbalisté Převýšova a Unionu 2013 do zimní přípravy. Oba třetiligové týmy z okresu Hradec Králové již také sehrály úvodní přátelské zápasy.

SK Převýšov

Osmý tým tabulky České fotbalové ligy vstoupil do zimní přípravné fáze v pondělí 4. ledna, má tedy za sebou již dva týdny tvrdé práce.

„Úvodní tréninkové jednotky byly zaměřené spíše na nabírání fyzické kondice, takže jsme většinou navštěvovali areál zámeckého parku v Chlumci nad Cidlinou. Stihli jsme už odehrát dva přátelské zápasy. Kluci pracují dobře, což je při tréninku vidět. Je jen škoda trochu horší docházky, ale doufám, že se to co nejdříve zlepší," přeje si trenér Tomáš Hrabík.

Převýšov nejprve prohrál ve Vysokém Mýtě 1:3 (Tomáš Labík) a poté na chudonické umělé trávě rozstřílel Jaroměř 5:1 (Jarkovský 2, Tomáš Labík 2, Jan Labík). V sobotu se představí od 10.30 hodin v Kutné Hoře.

Hráčský kádr výraznějších změn nedoznal. „Opustil nás pouze Martin Kopáč, který chce zkusit nižší soutěž v Německu, a Jakub Urbanec je na zkoušce v druholigovém Znojmě. My naopak testujeme Bláhu a Paga. Další hráči jsou v jednání," nastínil převýšovský lodivod.

SK Union 2013

Jan Míl.Poměrně velké změny nastaly v klubu, který sídlí v Novém Bydžově, a to jak na poli hráčském, tak i v managementu. Ale hezky popořadě.

Před vánočními svátky po těžké nemoci zemřel předseda klubu a jeho dlouholetý mecenáš Petr Kebort. Z funkce místopředsedy odstoupil Otakar Vágenknecht, mimo jiné další významný sponzor. Výbor tedy dostal novou tvář, předsedou byl zvolen Karel Průcha. Union by nyní chtěl přistoupit na filozofii regionální spolupráce.

Na postu trenéra už nebude pokračovat Pavel Medynský. Toho vystřídal čtyřicetiletý Jan Míl (snímek vpravo), někdejší výborný fotbalista (22 ligových startů, 1 ligový gól v dresu Synotu, nyní Slovácka).

Co se týká hráčského kádru, tak několik změn se již odehrálo a další přijdou v průběhu zimní přípravy.

Jisté je, že v aktuálně dvanáctém mužstvu tabulky ČFL nebudou pokračovat Pavel Besta, Viktor Šimeček a Ondřej Kraják. Tomáš Dudla se začal připravovat s Kolínem.

Na zkoušku jsou v Unionu Omovie Kingsley, Akpem Aikien, Jaška, Chramovský a Haken. S týmem se připravují i někteří hráči z juniorského RMSK Cidlina (Blažej, Vaněk, Dítě, M. Vincour, Strýhal). V tomto týdnu by se na tréninku měli objevit další noví hráči.

Union absolvoval úvodní týden zimního drilu a odehrál jedno utkání, v němž porazil Vysoké Mýto 2:1 (Mokošín z penalty, Motyčka). Další duel se sehraje v neděli od 13.30 hodin s Jaroměří.

„Budujeme nový tým. Snažíme se dát dohromady konkurenceschopné mužstvo převážně z místních hráčů. Uvidíme v průběhu přípravy, na kterých postech bude potřeba posílit. V tomto směru bude záležet na reálných možnostech klubu," řekl nový kouč Jan Míl směrem k tvořícímu se kádru.

„V jarní části ČFL se určitě budeme snažit opírat o výkony hráčů, kteří hráli tuto soutěž už na podzim či v minulé sezoně. Jedná se o Macháčka, Bastina, Janoucha a další. V první řadě chceme dát tým dohromady tak, aby fungoval po všech stránkách, což znamená i včetně spolupráce s juniorkou. Cílem je záchrana," má jasno Míl.

Ještě donedávna aktivní fotbalista (na podzim odehrál jeden zápas za královédvorské béčko v I. B třídě) zároveň přiznal, že se na nové trenérské angažmá těší. „Po několika letech zase poznám, jakou úroveň má třetí liga. A také mě to může posunout v trenérské dráze."