Ve středu se hraje ve druhé fotbalové lize (skoro) derby Olympia Praha - FC Hradec. Duel na Strahově začíná v půl čtvrté odpoledne a je dohrávkou 10. kola.

„Nedá se teď už říct nic jiného, než že musíme maximálně bojovat v dalších zápasech a dělat v nich tříbodové zisky,“ řekl hradecký záložník Milan Černý. „Bylo by ale lepší se oprostit od toho musíme,“ reagoval kouč Karel Havlíček.

Jeho tým není v úplně komfortní situaci, výhra na Olympii by ho však vrátila do špičky vyrovnané tabulky. „Ale to musíme hrát jako ve druhém poločase ve Frýdku-Místku. A ne v tom prvním,“ pronesl trenér.

Ve Frýdku Votroci jen remizovali 0:0 a za poslední tři utkání ztratili sedm bodů. Proto jsou devátí. A proto dojde ke změnám v sestavě. Jaká je ta hlavní? V základní jedenáctce nebude nejlepší střelec ligy Jan Pázler. Havlíček vsadí na rychlejšího a bojovnějšího Jakuba Šípka.

Urputnost a odolnost totiž budou zásadní. „Olympia má na tom postavenou hru,“ řekl Havlíček. „Nesmíme hrát profesorský fotbal. Musíme začít hrát dělnicky a zápas odmakat,“ nakázal asistent Michal Šmarda.