V novém ročníku Fotbalové národní ligy povede FC Hradec Králové Milan Frimmel s Bohuslavem Pilným. Rozdělení pravomocí zůstává totožné jako v první lize. Větší zodpovědnost bude mít na bedrech druhý jmenovaný, i přesto, že oficiálně bude vedený jako Frimmelův asistent.

Vrcholné posty ve vedení východočeského klubu po dvou letech opouští Slovák Róbert Barborík. Končí coby hlavní trenér A mužstva 
(i když byl bez pravomocí), stejně tak vyklízí kancelář sportovního ředitele. Je možné, že v klubu zůstane, ale na méně viditelné pozici.

Odchod Barboríka sebou logicky přináší tlak na příchod nového sportovního ředitele. Klub ho intenzivně shání. Obsazení klíčové pozice novým velitelem je zásadní pro další rozvoj celého oddílu. „V jednání je několik zajímavých jmen, která by byla pro klub výraznou posilou," stojí v tiskové zprávě klubu, která byla v úterý rozeslána médiím.

Podle informací Deníku se klub stále nevzdal Václava Kotala, aktuálně trenéra brněnské Zbrojovky. Potíž je v tom, že respektovaný fotbalový odborník má v Brně  platný roční kontrakt, jehož rozvázání bude na diplomatickém poli  velmi složitou hrou. I druhý adept na sportovního ředitele je výrazně spjat s východočeskou kopanou.

„Chceme člověka s vazbou na náš klub," jasně deklaroval jeden ze zásadních požadavků šéf klubu Richard Jukl. 
Obsáhlý rozhovor s kandidátem do Výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky přinese Deník ve čtvrtečním vydání.

Jaké budou ambice „votroků" ve Fotbalové národní lize?

Stejně jako před dvěma lety, kdy Hradec také sestoupil, se o okamžitém návratu do první ligy nemluví jako o nutnosti. Když se návrat povede, bude to bráno jako bonus.

„Hlavní prioritou je stavba mužstva, které bude usilovat o co nejvyšší příčky v soutěži," pokračuje se v tiskové zprávě FC Hradec Králové.

„Mužstvo bude postaveno na ose, která ukázala svůj potenciál v letošním ročníku a doplněno o vytipované posily. Cílem je jednoznačně dále zlepšovat herní projev týmu, zapracovat perspektivní hráče a usilovat o postup do nejvyšší soutěže."

Velmi obecné požadavky má za úkol splnit dvojice Frimmel – Pilný, konkrétní podobu jim dá až nový sportovní ředitel.