Skvělá zpráva. Libor Žondra už pálí ostrými! Proti Jihlavě se trefil hned dvakrát. ,,Votroci" díky gólům znojemské posily skolili prvoligistu z Jihlavy 2:1. A to se cení.

Vítězství se počítá

Žondrovy zásahy? Vytáhlý útočník poslal Hradec do vedení těsně před přestávkou. Centr aktivního Holeše vyrazil gólman Rakovan přímo k Žondrovi, a ten se zakončením neměl problém. Na 2:0 zvyšoval stejný hráč v 50. minutě, kdy propálil vše, co mu stálo v cestě. ,,Už za stavu 0:0 jsme měli několik dobrých šancí. Že se dvakrát trefil právě Libor, mě těší. Ještě více pak fakt, že jsme jeho schopností na hrotu dokázali využívat více než v předešlých zápasech," pochvaloval si trenér Bohuslav Pilný.

Jihlava už stačila pouze snížit Vaculíkem sedmnáct minut před koncem. ,,Vítězství je důležité z hlediska sebevědomí. Byly tam ale pasáže, kdy nám to skřípalo. Pořád je na čem pracovat," nespí na vavřínech Pilný.

Jeho svěřence nyní čeká týdenní soustředění v Polsku, kde odehrají tři přípravné zápasy. Kádr se postupně uzavírá. Na hostování by měli odejít Kraják (Převýšov) a Shejbal (Pardubice). Blízko je naopak příchod šikovného Martana z Varnsdorfu. ,,V Polsku už nebude kondiční zátěž tak vysoká. Půjde hlavně o herní věci. Už to budeme ladit směrem k mistrovským utkáním," doplnil hradecký lodivod.

FC Hradec Králové – FC Vysočina Jihlava 2:1 (1:0). Branky: 43. a 50. Žondra – 73. Vaculík. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:0. Diváci: 210. Hradec: Lindr (46. Ottmar) – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra – P. Černý, Schwarz (69. Kraják) – Trubač, Zorvan, Malinský – Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný. Jihlava – I. poločas: Rakovan – Blaič, Kryštůfek, Rosa, Urdinov – Šulek, Hronek – Fulnek, Zoubele, Batioja – Ikaunieks. II. poločas: Hanuš – Záviška, Štěpánek, Krejčí, Novotný – Šulek, Urblík – Vaculík, Hronek (67. Batioja), Šamánek (76. Urdinov) – Harba. Trenér: Hipp.