Hrajte o deset lístků
na zápas s Plzní

Hradec Králové - Deník vyhlašuje tradiční soutěž o deset vstupenek, tentokrát na nedělní zápas fotbalistů Hradce Králové s Plzní (hraje se od 16 hodin). Stačí zodpovědět otázku a správnou odpověď zaslat na e-mailovou adresu: radek.sprynar@denik.cz.
Otázka: Který hradecký fotbalista naposledy skóroval proti Plzni v prvoligovém utkání?
a) Pavel Dvořák
b) Radek Hochmeister
c) Pavel Černý
Svoje odpovědi posílejte 
do čtvrteční 12. hodiny. Seznam výherců najdete v pátečním vydání Deníku nebo na internetové stránce www.hradecky.denik.cz.

„Myslím, že jsme to zvládli relativně dobře. I když dva obdržené góly nejsou úplně dobrou vizitkou," zamyslel se hradecký kapitán Rolko po remíze 2:2 s Mladou Boleslaví.

Jak myslíte, že jste zápas zvládli ve stoperské dvojici? Hodně se to před ligou rozebíralo…
Je pravdou, že lidi kolem o tom dost mluvili. (usměje se) S Chlebasem máme něco odkopáno, hráli jsme spolu spoustu zápasů. Dva obdržené góly sice nejsou úplně dobrou vizitkou, ale góly vyplynuly i z jiných věcí, než jen z naší souhry. Boleslav má obrovskou sílu ve vápně, což ukázala proměněním prvních dvou šancí. Myslím, že jsme to zvládli relativně dobře.

První branku jste inkasovali středem obrany. Kde se stala chyba?
Měli jsme dorazit Ďuriše už u lajny, kde se s míčem dvakrát otočil. Šel mezi nás a Vacek mi to houslemi prostrčil jemu do běhu.

Přišlo mi, že jste na vteřinu zaváhal, zda vyrazit proti míči, nebo krýt prostor.
Přesně tak. Kuba to za mnou nestihl zavřít a takhle to dopadlo. Byl to blbý gól, stejně jako ten druhý těsně před přestávkou. Ale zase se nám to vrátilo na konci, kdy jsme vyrovnali na 2:2. Bod je dobrý.

Je správný pocit, že jste se s Jakubem Chlebounem do zápasu postupně dostávali a druhý poločas zvládli jako rutinéři?
Boleslav měla v první půli dvě šance a dala dva góly. A další možnost až v poslední minutě. Z tohoto pohledu jsme je pokryli dobře. I ve vápně. Když odešli Magera s Wágnerem, dýchalo se nám o poznání lépe. Je třeba pochválit taky kluky nahoře, kteří skvěle pracovali. Pro nás vzadu to pak bylo lehčí.

Na půdě favorita jste dohnali dvoubrankovou ztrátu. Ukázali jste, že máte srdce na správném místě?
Takhle musíme hrát všude. Kousat, štípat, běhat. Nikomu nedat nic zadarmo. Pro každého soupeře musíme být nepříjemní. Co z toho nakonec vzejde, se uvidí.

Za lístek na Plzeň
i podpis

Společně na Plzeň! Fotbalisté Hradce Králové se zapojí do marketingové kampaně před nedělním šlágrem s Plzní. Od středy budou vybraní hráči vždy od 16 do 18 hodin prodávat vstupenky v OC Futurum ve 2. patře. K lístku vždy přidají podpis na svoji hráčskou kartu. Ve středu celou akci zahájí gólman Tomáš Koubek a záložník Petr Schwarz.

Hodnocení hráčů FC Hradec Králové po remíze v Mladé Boleslavi (2:2)

Brankář Hradce Králové Tomáš Koubek proti Mladé Boleslavi.Tomáš Koubek - 5: Dvě střely, dva góly. Ale nemohl za ně. Do zápasu se dostal až v druhé půli, kdy působil jistě.

Tomáš Holeš - 5: Zkraje velmi nepřesný, před druhým gólem ho zválcoval Magera. Po změně stran  se zlepšil.

Adrian Rolko - 6: Začal chybou a byl z toho vedoucí gól Ďuriše. Z počáteční bídy se vyšplhal k excelentnímu závěru.

Jakub Chleboun - 6: Panovaly obavy, jak to zvládne. Jenže on je mazák, poradil si s nejistotou a v druhé půli válel.

Petr Mareš - 7: Panečku, nejpříjemnější překvapení. Že má kouzelnou levačku, se ví. Ale on umí i bránit!

Pavel Černý - 4: Před utkáním zvracel, žaludeční potíže mu sebraly síly. Nebyl to on. O poločase střídal.

Aleš Čermák - 6: Pracoval na velkém prostoru, skvostné myšlenky střídal s horšími. Každopádně byl cítit.

David Štípek - 5: Je to jeho „nemoc". Hýřil aktivitou, po lajně pelášil, jak zajíc před myslivcem, ale zase z toho nic nebylo.

Emir Halilovič - 6: Také jemu nebylo dobře, ale vydržel celý zápas. Fyzičku má neskutečnou. Byl u obou gólů.

Tomáš Malinský - 7: Uvést myšlenku do praxe bývá pro něj někdy složité. V Boleslavi to dokázal. Dvořák by mohl vyprávět.

Pavel Dvořák - 7: Půl hodiny byl plonkový. Pak vyhrál jeden souboj, druhý, třetí, dal gól… To je přesně jeho styl boje.

STŘÍDALI: David Vaněček (7): Přinesl do hry „vzrůšo" a vyrovnal. Tito: V pološanci pálil vysoko nad. Daniel Trubač: Sice dostal jen 7 minut, ale vidět byl.
STUPNICE: 10 – nejlepší, 1 – nejhorší