Nápad pokusit se získat nové DA díky dotacím se zrodil, když se členové jednotky byli podívat na předání nové Tatry 815-7 v nedaleké obci Kosice. Zde se dozvěděli o firmě HANAKO CZ, paní Hany Kovářové, která pomáhá při zpracování žádostí o dotace.

„Obrátili jsme se tedy na ni s prosbou o pomoc při zpracování žádosti o dotaci od Ministerstvo vnitra a o dotaci Královéhradeckého kraje. Paní Kovářová nám s velkou ochotou a trpělivostí pomohla žádost připravit a zpracovat. Za to jí, i jejím kolegům, patří velký dík,“ uvedli hasiči z Nového Města.

Žádosti byly schváleny a z celkové částky 1 milion 017 tisíc 654 korun, zaplatila dotace Ministerstva vnitra 450 tisíc korun a dotace Královéhradeckého kraje 300 tisíc korun. Zbytek, 267 tisíc 654 korun, doplatila obec Nové Město.

Jedná se o vůz Ford Transit Kombi L2H2, ve verzi 350 Trend, který pohání dvoulitrový naftový motor o výkonu 130 koní s manuální šestistupňovou převodovkou. Agregát splňuje emisní normu Euro 6. Automobil je určen pro devíti člennou posádku.

„Díky sponzorskému daru firmy HKFREE v hodnotě 10 tisíc korun a dotaci Královéhradeckého kraje ve výši 10 tisíc korun jsme si mohli pořídit přetlakový ventilátor Zahas PH-VP 450 GP200. Zbytek, tedy 7 tisíc 588 korun, doplatila obec Nové Město. V loňském roce se také pro naši jednotku podařilo sehnat AED Lifeline v hodnotě 59 tisíc 653 korun, kdy 20 tisíc korun zaplatila obec Nové Město, dalších 20 tisíc korun firma Česká Osiva a.s. a zbytek doplatil sbor. Všem sponzorům patří velký dík,“ dodali dobrovolní hasiči.

ilustrační foto
Užijte si klidné období Vánoc bez zásahu hasičů