„Vloni se podařilo sestavit tým dorostenců, který postoupil na krajskou soutěž Plamen do Trutnova. Tým dosáhl výborných výsledků, požárním útoku znamenal druhé místo, ve štafety čtvrté, v běhu na 100 metrů s překážkami vybojovali dorostenci druhé místo a celkově tak stanuli na stříbrné příčce,,“ sdělil Stanislav Ulrych. Současně dodal, že lví podíl na úspěchu měl Jakub Zimmer z Rokytnice, který slatinské dorostence doplnil o dorostence z Rokytnice a z Kvasin, kde je trénoval.

Hasiči pořádají pro druhý stupeň ZŠ Memoriál Standy Krska, který nese jméno dlouholetého vedoucího mládeže. Tato soutěž je obdobou branného závodu hry Plamen a je zpestřena netradičními disciplínami na motivy bajky o vlku, koze a zelí. Letos v září proběhne už 14. ročník. Při té příležitosti předvedou hasiči techniku, k vidění bude ukázka práce dalších složek Integrovaného záchranného systému.

Hasiči ze Slatiny nad Zdobnicí mají ve svých řadách 94 členů a během roku se zúčastňují několika brigád, např. při úpravě okolí zbrojnice, údržbě techniky, sběru železného šrotu. Pravidelně pořádají pálení čarodějnic. Tradiční hasičský ples s výjimkou válečných let pořádali nepřetržitě.

„V příštím roce se bude konat ples s pořadovým číslem sto dvacet, což je určitý primát. S ukázkami činnosti jsme se představili na Soptíkově táboření v Deštném v Orlických horách. Velmi si vážíme skutečnosti, že před třemi lety jsme byli vyhodnoceni v anketě Dobrovolní hasiči roku v kategorii „severovýchod“ Čech na prvním místě,“ dodal Stanislav Ulrych.

Věra Nutilová