„Vloni se podařilo sestavit tým dorostenců, který postoupil na krajskou soutěž Plamen do Trutnova. Tým dosáhl výborných výsledků, požárním útoku znamenal druhé místo, ve štafety čtvrté, v běhu na 100 metrů s překážkami vybojovali dorostenci druhé místo a celkově tak stanuli na stříbrné příčce,,“ sdělil Stanislav Ulrych. Současně dodal, že lví podíl na úspěchu měl Jakub Zimmer z Rokytnice, který slatinské dorostence doplnil o dorostence z Rokytnice a z Kvasin, kde je trénoval.

Hasiči pořádají pro druhý stupeň ZŠ Memoriál Standy Krska, který nese jméno dlouholetého vedoucího mládeže. Tato soutěž je obdobou branného závodu hry Plamen a je zpestřena netradičními disciplínami na motivy bajky o vlku, koze a zelí. Letos v září proběhne už 14. ročník. Při té příležitosti předvedou hasiči techniku, k vidění bude ukázka práce dalších složek Integrovaného záchranného systému.

Další ročník ankety Dobrovolní hasiči roku je vyhlášený.
Je tu desátý ročník ankety Dobrovolní hasiči roku

Hasiči ze Slatiny nad Zdobnicí mají ve svých řadách 94 členů a během roku se zúčastňují několika brigád, např. při úpravě okolí zbrojnice, údržbě techniky, sběru železného šrotu. Pravidelně pořádají pálení čarodějnic. Tradiční hasičský ples s výjimkou válečných let pořádali nepřetržitě.

„V příštím roce se bude konat ples s pořadovým číslem sto dvacet, což je určitý primát. S ukázkami činnosti jsme se představili na Soptíkově táboření v Deštném v Orlických horách. Velmi si vážíme skutečnosti, že před třemi lety jsme byli vyhodnoceni v anketě Dobrovolní hasiči roku v kategorii „severovýchod“ Čech na prvním místě,“ dodal Stanislav Ulrych.

Věra Nutilová