Smutný závěr roku zažili českoskaličtí hasiči, když je 17. prosince navždy opustil ohromný chlap, postavou, srdcem i úsměvem. Při tragické autonehodě totiž zemřel jejich kolega, 24letý Honza Kopecký, který začínal jako mladý hasič v Malé Skalici a po dovršení dospělosti pak přešel k výjezdové jednotce.

„Při nespočtu výjezdech byl naší nedílnou součástí, dokázal pomáhat jak činy, tak úsměvy a věčně dobrou náladou,“ prohlásili na jeho adresu kamarádi hasiči. „Naše myšlenky teď směřují i k zarmoucené rodině. Děkujeme a nikdy nezapomeneme,“ uvedli na svém profilu členové JSDH Česká Skalice. Čest jeho památce!

Lepší konec měl výjezd hasičů k záchraně osoby do sousedního Říkova, kde v obchodě zkolabovala zákaznice. Ta po příjezdu jednotky již komunikovala, takže nebylo nutné využít techniky AED.

Českoskaličtí hasiči vyjížděli i na Silvestra. Časně ráno totiž zahořely saze v komíně jednoho z domů ve zdejší Klicperově ulici. Zásahu se zúčastnili profesionální hasiči z Jaroměře a jednotky sboru dobrovolných hasičů z České Skalice a Velké Jesenice. Naštěstí nedošlo k rozšíření plamenného hoření na samotnou budovu, hasiči komín vymetli a vyvětrali a objekt předali k dalšímu užívání majiteli. Událost se obešla beze škody i bez zranění.

Na Nový rok hasiči tradičně pomohli při organizaci ohňostroje na Husově náměstí. Tato šichta proběhla v klidu. Kluky trápila jen zima. Ale zvládli to s úsměvem na rtech.

Ani na první letošní výjezd Skaličáci dlouho nečekali. V neděli 5. ledna po poledni jeli k nahlášenému požáru siláže na poli nedaleko obce Doubravice u České Skalice. Tohoto zásahu se opět zúčastnili „profíci“ z Jaroměře a další dobrovolné jednotky z Velké Jesenice a Zvole. Velitel zásahu na základě dohody s majitelem nakonec cisterny s vodou ze zásahu odvolal. Při události nevznikla žádná škoda, příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování.

Smiřičtí hasiči získali novou cisternu.
Smiřičtí hasiči získali novou cisternu

Jan Holý