Obzvlášť ostražití museli být v pondělí večer řidiči na silnici 1/35 z Hradce Králové na Brno. Nedaleko Býště totiž pobíhal splašený kůň. „Od večera se zde snažíme odchytit splašeného koně. Zvláště řidiči by pak měli být opatrní, neboť splašené zvíře se pohybuje nedaleko silnice a může se dostat i na komunikaci,“ uvedla mluvčí královéhradeckých krajských hasičů Zuzana Strouhalová.

Před devátou večer hasiči oznámili, že zvíře v pořádku předali majiteli.

Zprávu o zaběhlém koni, který se měl pohybovat kolem silnice č. 35 mezi Hradcem Králové a Býští, přijalo krajské operační a informační středisko hasičů krátce po 18. hodině.

Hradeckým strážníkům se podařilo srnče odchytit a vypustit do volné přírody.
Zmatené srnče se toulalo po Slezském Předměstí. Do přírody ho vrátili strážníci

„Pak mělo zvíře klusat do hradeckých Městských lesů. Hasiči pátrali v terénu a policejní hlídka monitorovala hlavní silniční tah. Koně se povedlo odchytit kolemjdoucím po necelých dvou hodinách zpět v Hradci Králové. Zvíře bylo v pořádku, majitel na něm ještě večer odjel domů,“ informovali hasiči krajského sboru na svém facebooku.

Do pátrání se přitom zapojili jak profesionální hasiči z CHS Hradec Králové, tak jednotky dobrovolných hasičů města Hradec Králové Malšovice, Třebeš a Malšova Lhota.