V obci funguje občanské sdružení Sbor dobrovolných hasičů Malšova Lhota a výjezdová jednotka zřizovaná městem Hradec Králové. Ustavující schůze Sboru dobrovolných hasičů Malšova Lhota se konala 12. července 1930. O rok později dostali hasiči první vlastní motorovou stříkačku.

V současné době sbor těží především z kroužku dětí, kteří si říkají Soptíci. „Kroužek malých hasičů vedeme už 20 let. Každý rok pořádáme pro děti poslední víkend o prázdninách hasičskou soutěž o Lhotecký pohár. Soutěží se v požárním útoku a štafetě. Letos se volná pohárová soutěž v požárním sportu o Lhotecký pohár uskuteční 1. září na místním hřišti u zbrojnice. Děti trénují jednou týdně a účastní se několika soutěží. V tomto roce například bojovaly na okresním kole soutěže Plamen, na závodech ve Smiřicích, Urbanicích či Černožicích. Na jaře a na podzim mladí hasiči trénovali na soustředění,“ uvedl zástupce velitele Václav Klíma.

Hasiči pravidelně oslavují založení sboru, scházejí se na výročním sdružení a zapojují se do sběru papíru a železa. Co se týče techniky, v současnosti sbor vlastní cisternu Tatru 815 Terrno a dopravní auto Fiat Ducato.