Letos se Východočeská hasičská liga již stala fenoménem, který zasáhl stovky, možná tisíce lidí.

Deník je jejím tradičním mediálním partnerem a představuje další firmy, jednotlivce či občanská sdružení, která se rozhodla hasiče podpořit.

Vladimír Krčmář jun. řídí úspěšnou firmu, která nabízí naprosto vše proti ohni.

Jak dlouho firma existuje a čím se vlastně zabývá?
V protipožární ochraně začal podnikat již můj otec v roce 1992. Zpočátku jsme poskytovali pouze základní služby, jako jsou revize hasicích přístrojů a požárních vodovodů.
Já jsem se k jeho rozvíjejícím se aktivitám přidal po ukončení školy. Zvyšující se zájem o naše služby a poptávky zákazníků po dalším zboží nás dovedla k nápadu rozšířit naši firmu taky o prodej protipožárních prostředků.
V roce 2001 jsme rozšířili nabídku o protipožární klapky, následně prodej, montáž a revize systému požární ochrany Hilti, protipožárních nátěrů Promat a automatických hasicích systémů, lokálních stabilních hasicích zařízení Firestop. Tento krok se po dvou letech potvrdil a v roce 2003 jsme se přemístili do nemalého objektu v Hradci Králové - Věkoších, kde jsme roku 2004 otevřeli prodejnu všeho proti ohni.
Od roku 2007 jsme certifikovaní a můžeme zpracovávat dokumentaci požární ochrany a bezpečnosti práce.
Věnujeme se také opravám a úpravám požárních stříkaček. Náš tým je tvořen vysoce kvalifikovanými pracovníky, kteří jsou zárukou dalšího dynamického rozvoje firmy.
Naším krédem je pružnost a největší odměnou spokojený zákazník.

Co považujete za svůj největší podnikatelský úspěch?
Asi největší firemní úspěch je, že jsme na trhu téměř 20 let a firma se neustále rozvíjí a je schopna realizovat náročnější a náročnější projekty.
Máme stabilní tým a zákazníky, kteří se na nás spoléhají a pravidelně se do naší prodejny vrací. V minulém roce se nám podařilo navázat spolupráci s významným rakouským výrobcem elektrocentrál MAG ­ MOTOREN Ges.m.b.H. a nyní jednáme o možnosti výhradního zastoupení v České republice.

Jaké máte plány a cíle v rozvoji?
Naše plány do budoucnosti? V současné době zvažujeme rozšíření kamenné prodejny ve Spořilovské ulici, tak abychom mohli zákazníkům nabídnout kompletní sortiment protipožární ochrany nejen pro profesionální a dobrovolné hasiče, ale také pro domácnosti. Tímto mám na mysli požární hlásiče, ruční hasicí přístroje atd. Naše firma se účastní jako sponzor závodů dobrovolných hasičů a pokud naše ekonomická situace dovolí, rádi bychom v tomto pokračovali.
Tímto bych také rád poděkoval mým spolupracovníkům, kteří se mnou budoucnost firmy a značky Krčmář a syn vytvářeli a vytvářejí.

Kde vás zákazníci naleznou?
Naše prodejna se nachází v Hradci Králové ve Spořilovské ulici č.p. 178, nebo nás zákazníci mohou kontaktovat přes internet na adrese: www.krcmarasyn.cz.

Profil osobnosti:

Vladimír Krčmář jun.
Věk: 35 let
Stav: ženatý
Vzdělání: SOŠ PO MV ve Frýdku-Místku
Zájmy: psi, jízda na kole, motocyklu, turistika, adrenalinové sporty

Jak nejraději odpočíváte?
Můj volný čas je poslední více než dva roky rodina. Máme dvě malé dcery a je pravda, že při pohledu na ně ze mne spadnou veškeré problémy a starosti.
Rád se projdu se psem nebo projedu na motocyklu. A takový můj polosoukromý, poloprofesionální sen je otevřít menší hasičské muzeum, do kterého už pár restaurovaných exponátů mám.