Zábava, která zajímá stovky kluků a chlapů z Hradce Králové, je 
v ohrožení.

Hokejová liga amatérů, již v minulé sezoně hrálo čtyřicet týmů, čelí drsnému problému. A s ní také hradecký hokejový klub, krasobruslaři i „obyčejné" party, které si chtějí jen tak zajít na zimní stadion a pronajmout si ledovou plochu.

ABD Invest, pronajímatel zimního stadionu, totiž pro následující sezonu velmi výrazně zvedla cenu za hodinu ledu. Vloni se platilo 2400 korun, letos 3600 korun včetně daně z přidané hodnoty.

„Je to skok. A důvod, proč se možná nepřihlásíme do soutěže," říká Pavel Kašpar 
z mužstva DHL.

„Takových klubů bude asi víc. Naši ligu to ovlivní," přikyvuje Michal Marčišin, předseda komise starající se o Hradeckou hokejovou ligu, tedy o soutěž amatérů. „Myslím, že to zabalí dost mužstev," doplnil pesimisticky.

Zápas amatérské ligy trvá přibližně hodinu a půl, což vyjde na téměř pět a půl tisíce korun. K tomu je nutné přičíst platbu za dva rozhodčí. Vloni přitom byla cena přibližně 
o 1500 korun nižší. „V pondělí máme schůzku, uvidíme, kolik mužstev se nakonec přihlásí," podotýká Ivo Němec, sekretář komise Hradecké hokejové ligy.

Amatérská soutěž však není jediná, která má kvůli navýšení ceny potíže. Královští lvi, domácí hokejový klub, doslova krvácí každý den.

„Platíme normálně  plnou cenu," připouští manažer klubu Aleš Kmoníček. Jde o 3400 korun, ač na svých internetových stránkách píše ABD, že  „cena pronájmu může být upravena zvláštní dohodou návazně na termíny čerpaných hodin".

Jde zřejmě o to, že hodina například od deseti večer bude levnější, naopak počet sjednaných tréninků nemá na cenu žádný vliv. „A to mám dojem, že jsem cenu ještě usmlouval," tvrdil hořce Kmoníček.

ABD na otázku, proč tak výrazně zvýšila cenu, neodpověděla. A vpřed se nepohnula ani jednání o výrobě plochy v hlavní hale. „Nic se neděje," glosoval Kmoníček.

Cena i další boje – to jsou důsledky války ABD vs. město.

Kolik stojí hokej v Hradci

- Vloni vyšel led v malé hale na zimním stadionu na 2400 korun 
za hodinu.
- Letos přijde na 3600 korun.
- Zápas ligy neregistrovaných tak vyjde každý tým na 5400 plus částku, kterou bude muset vyplatít dvěma rozhodčím.