Hradecká bolest se projevila. Tým v této sezoně zrovna nezáří v oslabení. Do duelu se Zlínem držel dvaaosmdesátiprocentní úspěšnost, což není žádný velký šlágr.

A v souboji s Berany v této disciplíně naprosto propadl. Hosté dali v Hradci v početních přesilovkách tři branky a ve 12. kole extraligy vykradli ČPP Arénu. Mountfield padl 5:6.

Zásadním úsekem zápasu byla druhá třetina. Hosté v ní nastříleli čtyři branky, domácí pouze dvě. Přitom šli do druhé části posíleni, protože v poslední minutě úvodní třetiny dokázali srovnat stav na 1:1. První trefou se o to postaral Kevin Klíma.

Jenže nepomohlo to. V hostující bráně totiž stál (jako vždy v Hradci) perfektní Marek Čiliak, jenž Lvy trápil už v dresu Třebíče i Brna. Také v neděli byl klíčovou postavou vítězů - a to i přesto, že inkasoval pětkrát.

Domácí hráli nervózně, do tlaku se dostali až v posledních minutách, kdy snížili na rozdíl jediného zásahu. Nakonec však nepomohla ani dvě a půl minuty dlouhá hra bez gólmana.

Aby toho nebylo málo, ve druhé třetině se zranil první centr Petr Koukal.

Hradec Králové - Zlín 5:6

Fakta - branky a asistence: 20. Klíma (Allen, Červený), 27. Smoleňák (Jergl, Koukal), 37. M. Chalupa, 53. R. Pavlík (Rosandić), 57. Červený – 10. Nosek (Claireaux, Dufek), 22. Šlahař (Honejsek, Claireaux), 25. Honejsek (Nosek), 28. Gazda (Herman, Honejsek), 39. Freibergs (Nosek), 56. Herman (Fryšara). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Kajínek, Rampír. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:3. Diváci: 4132. Třetiny: 1:1, 2:4, 2:1.
Mountfield HK: Mazanec (41. Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Allen, F. Pavlík, Rosandić, Šalda – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Jergl, Rákos, Červený – Paulovič, Klíma, Perret.
PSG Berani Zlín: Čiliak – Ferenc, Freibergs, Nosek, Žižka, Gazda, Řezníček, Hamrlík – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš – Šlahař, Claireaux, Dufek – Honejsek, Fryšara, Herman – Š. Kratochvil, Popelka, Dobiáš.

Hokejová extraliga – 12. kolo: Sparta Praha – Pardubice 2:1 v prodl., Brno – Plzeň 3:1, Karlovy Vary – Vítkovice 4:1, Mladá Boleslav – Kladno 6:3, Třinec – Liberec 5:2, Litvínov – Olomouc 3:4.

1. Třinec 13 7 1 1 4 51:37 24
2. Brno 11 7 1 1 2 30:24 24
3. Ml. Boleslav 12 6 2 1 3 40:28 23
4. Sparta 11 4 4 1 2 45:32 21
5. Karlovy Vary 12 6 1 1 4 40:34 21
6. Plzeň 11 6 0 1 4 41:35 19
7. Liberec 11 5 2 0 4 47:45 19
8. Hradec Králové 12 6 0 0 6 37:38 18