Newton zvýšil v 19. minutě na 3:1. Ve středním pásmu se chopil kotouče, prošel mezi dvěma sparťany a nepříliš prudkou ranou prostřelil brankáře Tomáše Pöpperleho, když našel mezeru mezi jeho betony.

„Chvíli to trvalo, doufal jsem, že dám gól dřív. Jsem ale rád, že se mi to povedlo tady. Vždycky je prima vstřelit branku a ještě lepší je, když jde o rozhodující trefu," řekl novinářům Newton.

„Hrál jsem u mantinelu, puk se ve středu hřiště odrazil, pokračoval jsem dál a řekl si, že uvidím, co z toho bude. A prošlo to pak až do brány, což mě překvapilo. Říkal jsem si, panebože, tohle je skvělé," popsal Newton klíčový okamžik utkání.

„Je snadné si myslet, že by tři góly měly stačit, ale je to velmi vyrovnaná a těžká soutěž, každý může porazit každého. Když jsem přišel, častokrát jsme vedli a utkání nakonec dospěla do prodloužení nebo nájezdů. Myslím, že zápas ukázal charakter našeho týmu, to, že jsme byli schopní udržet vedení od začátku do konce," řekl Newton.

V rozhodující chvíli se projevil fakt, že si Newton pomalu ale jistě přivyká na českou extraligu.

Uplynulou sezonu působil ve finské nejvyšší soutěži, kde hrál za Vaasu. V tomto ročníku měl nastupovat v nižší zámořské lize ECHL za tým Idaho Steelheads, ale začátkem října se dohodl na spolupráci s vedením Hradce Králové. „Bylo trošku zvláštní přijít do týmu, který už odehrál několik zápasů," připustil Newton.

„Zpočátku trvalo, než jsme s ostatními hráči našli tu správnou chemii. Užívám si, že hraju se Stanem (Dietzem)," připomněl souhru s členem širšího kádru reprezentace. „Mám tu v Čechách ženu a dvě děti a snažím se zlepšovat ve všech směrech," pronesl.

Náramně se mu zamlouvala atmosféra v O2 areně, o kterou se mezi takřka devíti tisícovkami diváků velkou měrou postarali příznivci Mountfieldu. „Bylo to neuvěřitelné. Přišlo mi, že jsme měli víc fanoušků než Sparta. Věřím, že máme nejlepší fanoušky v lize. Jezdí za námi na každý venkovní zápas. Je úžasné vidět, kolik jich přijelo. Jsou velmi hlasití a moc rád před nimi hraju," ocenil.