Ani proti druhému z favoritů soutěže Hradečtí ve druhém vzájemném měření sil v letošní sezoně neuspěli. V Ústí sice zaznamenali tři přesné trefy v početních výhodách, jenže to bylo málo.

Východočeši si navíc svého protivníka nechali utéct na třígólový rozdíl, a to už se pak proti celku jako je Ústí špatně dohání. Domácí uklidnily dvě slepené branky v první třetině, své vedení v následujícím dějství navýšili. Teprve potom se prosadil i Hradec.

Lvi ovšem znovu dokázali odskočit na rozdíl tří gólů, a to platilo i v případě následujících zásahů hostujícího týmu. Zdánlivě rozhodnutý zápas se Hradečtí snažili ještě zdramatizovat v poslední pětiminutovce, kdy se jim podařilo snížit na 3:5, jenže marně. Byť měli k dispozici přesilovku, kterou umocnili hrou bez brankáře, do odkryté klece v závěru inkasovali pošesté.

Ústí n. L. – Hradec 6:3

Fakta - branky a asistence: 13. Hampl (Alinč, Poživil), 14. Roubík (Šagát), 22. Zeman (Šagát), 35. Alinč (Poživil), 45. Šagát (Klobouček, Roubík), 59. Rod (Zeman) - 28. Moskal (Tvrdík), 48. Moskal (Budínský, Roupec), 55. Kadlec (Brož). Rozhodčí: R. Svoboda - Šperl, Jílek. Vyloučení: 4:3, navíc Hampl (Ústí) 5 min. + OK. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 480. Třetiny: 2:0, 2:1, 2:2. HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Poživil, Sklenička, Klobouček, Zeman, Pavlík, Gureň, Suchý - Kovář, Alinč, Hampl - Šagát, Roubík, Ludvík - Lev, Pajič, Boháč - Rod, Pazourek, Handlovský. HC VCES Hradec Králové: Koutský - Bendík, Karlíček, Roupec, Vágner, Chmelíř, Lesák, Čáp, Hendrich - Kubeš, Brož, Kadlec - Budínský, Tvrdík, Moskal - Bláha, Jindřich, Látal - Valášek, Macháň, Kubica.