Třebechovičtí hokejisté v kvalifikaci o II. ligu prohráli i podruhé, tentokrát s Božeticemi.

TJ Božetice – SK Třebechovice pod Orebem 7:6 (2:0, 2:4, 3:2). Branky a asistence Třebechovic: 22. Smutný (J. Lochman), 29. Mareček (Vinopal), 29. Řezníček (Kudr), 36. Mareček (Kostka), 44. Polák (Kosina, Mareček), 54. Kosina (Vinopal, Mareček).

Již krátce po úvodním buly se před domácí brankou ocitl Rejzek, ale v rozhodujícím momentě mu puk unikl z hole, a bylo po šanci. Třebechovičtí nepřijeli darovat svoji kůži lacino, což také hned od začátku dokazovali. První střela na gólmana Petrů mířila v 5. minutě. Nadějnou akci Kosiny na opačné straně zakončil Mareček střelou do božetického brankáře Petříka.
V 11. min. šli domácí do vedení po brance Matějky - 1:0. Třebechovičtí se snažili vyrovnat, ale šance Kudra ani Rejzka nebyly využity. V 16. min. to naopak byly znovu Božetice, které zvýšily na 2:0.
V úvodu druhého dějství vystřelil Lochman, před brankou se dobře zorientoval Smutný a snížil na 2:1. Radost hostí netrvala dlouho, protože domácí ve 25. min. upravili na 3:1 zásluhou Tomečka. Nedlouho poté udělil rozhodčí desetiminutový osobní trest Podzimkovi za nesportovní chování.
Následně po akci Vinopala skóroval Mareček - 3:2. Ještě v téže minutě Kudr nahodil puk na branku, kde se prosadil Řezníček, jenž vyrovnal na 3:3. Hosté se však znovu neradovali dlouho, jelikož Kolář posunul Božetice opět do vedení - 4:3. Třebechovičtí nadále bojovali a nic nevzdávali. Tato snaha se jim vyplatila ve 36. min. před koncem druhé třetiny, kdy Kostkovu finální přihrávku poslal za Petříkova záda Mareček. Do šaten se proto podruhé odcházelo za stavu 4:4.
V závěrečné části se očekával boj o vítězství. Ve 44. min. se po ose Mareček – Kosina puk dostal k Polákovi, jenž ho dorazil do branky, a Třebechovice šly poprvé v tomto utkání do vedení - 4:5. Ve 48. min. byl potrestán Smutný za hákování a hosté se museli bránit. Po dvaceti vteřinách navíc na trestnou lavici usedl také Rejzek za sekání, a Božetice hrály dvojnásobnou přesilovku. Hokejisté zpod Orebu odolávali až do času 48:38, kdy skóroval Šedivý - 5:5.
Pokračovala klasická přesilovka Božetic, hosté však úspěšně bránili. V 53. min. Vinopal s Marečkem vytvořili brankovou příležitost pro Kosinu, který se nemýlil a poslal hosty znovu do vedení - 5:6. Třebechovičtí nepoučeni z předešlých chyb neodvrátili vyrovnání, které přišlo v 55. minutě. Domácí navíc minutu a půl před závěrem utkání rozhodli o tom, že zisk dvou bodů si připíší právě oni.
Miroslav Řehák, trenér SK Třebechovice pod Orebem: „Špatnou obrannou hrou a neproměňováním vytvořených šancí jsme odmítli nabízenou výhru. Opět musím poděkovat našim věrným fanouškům za podporu, byli hodně slyšet. Mrzí nás, že jsme jim jako odměnu nenabídli vítězství.“
V sobotu 13. března mají Třebechovice volno. Další utkání sehrají až ve středu 17. března od 19 hodin na Zimním stadionu v Humpolci proti mužstvu Světlé nad Sázavou. (jz)