Východočechům pomohl na prahu nové sezony start v Lize mistrů. "Už jsme od těch zápasů správně nažhavení. Myslím, že kluci se již na extraligu těší. Všichni víme, že začátek sezony je hodně důležitý a taky, že hned přijede silný soupeř. Věřím ale, že nad nervozitou převládá natěšenost na zápas," řekl trenér Tomáš Martinec pro klubový web.

Rozjezd právě s Libercem slibuje těžký zápas. "Stejně jako bude těžký celý rozjezd sezony, protože proti sobě máme samé top týmy, pokud pominu nováčka z Kladna, kde ale zase bude na začátku obrovská euforie. Liberec patří k velkým favoritům, je to finalista minulé sezony a má kvalitní tým. Věřím, že to bude pro fanoušky parádní zápas a přijde plná hala," uvedl Martinec.

Už na startu sezony ho trápí zranění. Start extraligy nestihnou zkušení Petr Koukal a Tomáš Linhart. "Petr Zámorský stále podstupuje různá vyšetření. Uvidíme, jak to s ním nakonec dopadne," řekl Martinec.

Předlistopadový pomník shlíží na Hradec u radarové základny v Ruseku.
Gottwald i 30 let po revoluci shlíží na Hradec

To ale nic nemění na tom, že hráči Mountfieldu touží vykročit úspěšně. "Byl bych rád, kdybychom na ledě nechali srdce a lidi viděli, že jsme tým, který tomu dává všechno. A já tomu týmu věřím. Věřím, že můžeme vyhrávat," prohlásil kapitán Radek Smoleňák.

Liberečtí mají jakožto obhájci stříbra ty nejvyšší ambice. "V téhle soutěži chce ale titul určitě každé mužstvo. Myslím, že tam bude na velmi dobré úrovni šest až osm týmů. A Hradec Králové patří samozřejmě mezi ně," prohlásil trenér Augusta. "Jdeme do ligy s cílem mít úspěšnou sezonu. Chceme to brát zápas po zápasu a stejně jako každý rok budeme chtít každý zápas vyhrát," doplnil.

Ilustrační foto.
U Vysoké nad Labem se auto převrátilo na střechu

Sám dosud působil v roli hlavního kouče v extralize jen krátce před dvěma lety v Mladé Boleslavi. "Jsem v týmu, který je zvyklý na výsledky a na úspěchy, takže určitý tlak tam bude, ale já jsem na něj připravený. Věřím, že budeme jako mužstvo úspěšní a navážeme na úspěchy, co tady byly s Filipem (Pešánem) na střídačce," uvedl Augusta.

Statistické údaje před sobotní dohrávkou 1. kola extraligy:

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec

Začátek zápasu: 15:00 (O2 TV Sport).

Bilance výsledků v přípravě (včetně Ligy mistrů):

Hradec Králové: 12 zápasů - 7 výher v normální hrací době - 0 výher v prodl. nebo po sam. nájezdech - 1 prohra v prodl. nebo po sam. nájezdech - 4 prohry v normální hrací době.

Liberec: 8 - 3 - 0 - 2 - 3.

Zajímavosti:

- Hradec Králové vyhrál ve vzájemných duelech nad Libercem doma třikrát za sebou.

- Hradec Králové, který vyřadil Liberec loni ve čtvrtfinále, vyhrál čtyři z posledních šesti vzájemných utkání.

- Trenér Patrik Augusta si odbude extraligovou premiéru v roli hlavního kouče Liberce. Po minulé sezoně se posunul z role asistenta Filipa Pešána.

Ilustrační foto
Radnice chystá opravy ulic na Novém Hradci