„Hradec přijel s mladýma, kteří zapadli do týmu a dělali nám strašné problémy. Až do poslední minuty jsme se báli o výsledek. Jsou to vydřené zlaté body," pravil po utkání domácí asistent Juraj Jurík.

K němu se s obdivem přidal i zadák Tomáš Žižka. „Klobouk dolů před Hradcem. Hrál urputně, i když byl v okleštěné sestavě. Zaplaťpánbůh za tři body, strašně jsme je potřebovali."

Východočeši s vědomím jistoty pátého místa vyrazili do Zlína bez první lajny. Šimánek je nemocný, Kudrna s Mertlem si doléčovali starší bolístky. Nebyl jediný důvod naložit je do autobusu na dlouhou štreku. Ale o útok ani tak nešlo.

Další ranec zkušeností strčila do báglu mladičká obrana, v které byl „kmetem" čtyřiadvacetiletý Stanislav Dietz, premiéru  v extralize si odbyl sedmnáctiletý talent Filip Hronek. Podobně jako v útoku stejně starý Radovan  Pavlík.

„Jsem velmi rád, jak to kluci zvládli," s potěšením v hlase konstatoval asistent Jiří Kučera, který má při zápasech beky na starosti.

Pro teenagery, mezi které kromě Hronka patří René Piegl a donedávna také Karel Plášil, je zásadní chytit extraligové tempo.  „Je znát, že pokud Piegl hraje za juniorku, tak mu pár střídání trvá než zachytí  rychlost hry. To samé bylo v úterý s Hronkem. Musí se obouchat. Postupně vyzrávat. Tohle je přesně ten mezičlánek. Zápas za zápasem získávat zkušenosti a pronikat do dospělého hokeje."

A za příklad uvádí dvacetiletého Karla Plášila. „Ohrál se v Litoměřicích a teď patří mezi naše dobré obránce. Stejně tak Zdenda Čáp. Znám ho ještě z první ligy. Moc dobře vím, jak skvělých výkonů je schopen. Když si srovná priority v životě, bude z něj výborný obránce."

I ve světle kvalitních výkonů „baby" obrany by Hradec potřeboval, aby do defenzivní linie přimixoval zkušenosti. Play off se nezadržitelně blíží.  Jenže jediní dva použitelní mazáci – Jiří Vašíček a René Vydarený – jsou ze zdravotních důvodů mimo hru. „Uvidíme, jestli se stihnou vrátit ještě před play off. Pokud ne, nemám o jejich výkonnost strach. Starší hráči se do formy vrací rychle," nemá obavu Kučera.

Aleš Kmoníček, generální manažer Hradce Králové…
…o prodeji vstupenek na play off: „V pátek při domácím utkání s Olomoucí zveřejníme ceny i systém prodeje. Připravujeme marketingovou kampaň,  na play off jsme nachystali nové speciální logo, které nově ozdobí  šály, trička, puky  a další předměty ve fanshopu. Vstupenky se začnou prodávat v týdnu po skončení základní části. Permanentkáři budou mít přednostní právo na svá místa. Postup prodeje bude podobný jako v minulé sezoně. Vstupenky na jednotlivá utkání půjdou do prodeje také."

…k útočníkovi Dávidovi Skokanovi:
„V minulých dnech se připravoval s juniorkou, místo v kádru ovšem má. Pro play off s ním počítáme. Jeho nasazení je otázkou trenérů."