Bartošákovo angažmá v dresu Mountfieldu HK znovu ukázalo jeho dvě tváře. Na ledě výborný brankář, který bezesporu patří k evropské špičce. Mimo něj pan problémový. Na východě Čech mu smlouvu předčasně ukončily neomluvené absence na trénincích.

Patrik Bartošák.
Bartošák záhadně zmizel ze sestavy Hradce, lítá v dalším průšvihu?

Ve Spišské Nové Vsi však věří, že i přes jeho nelichotivou pověst by týmu měl pomoci k zisku vysněného titulu. „Přivést brankáře tak obrovských hokejových kvalit nebylo jednoduché, ale po několika osobních i telefonických schůzkách jsme našli shodu a vidina boje o titul byla zlomovým bodem, proč se rozhodl přijmout naši nabídku,“ uvedl generální manažer slovenského klubu Richard Rapáč a svá slova doplnil: „Jsem rád, že jme fanouškům mohli ukázat, že chceme historickou sezonu zakončit bojem o nejvyšší místa.“

Zdroj: HK Spišská Nová Ves

Na soutoku Labe a Orlice odchytal Bartošák 17 zápasů s úspěšností zákroků skoro 92%. Předtím Bartošák chytal ve Finsku, Rusku, Švédsku, byl i v zámoří. V extralize nastupoval za Vítkovice a Třinec. Zúčastnil se mistrovství světa 2019 a olympijských her 2018, 2022.

Spišská Nová Ves se zařadila mezi slovenskou elitu. Loni si dokráčela pro bronzové medaile. V současnosti je druhá za Popradem, na který po černé sérii šesti proher v řadě ztrácí pět bodů. Bartošák by jí mě pomoci zpátky do čela.

Patrik Bartošák v Hradci končí.
Potvrzeno! Bartošák v Hradci končí, nechodil na tréninky. Klub shání náhradu

„Získali jsme rozdílového brankáře top evropských kvalit,“ potvrdil Rapáč a následně vyzval příznivce. „Věřím, že fanoušci ocení naši snahu a v domácím zápase přivítají „Bartéze“ jak se patří.“