Na lavičce kryl záda gólmanovi Jaroslavu Pavelkovi patnáctiletý Tomáš Sajdl. V poli dostali prostor další čtyři zelenáči, kteří v extralize nenastupují. Hokejový Hradec vzal pátý duel Ligy mistrů proti Kärpätu Oulu i jako test nadějí.

Přes prohru 2:3, která znamená konec nadějí na postup ze základní skupiny, byl asistent Aleš Krátoška s představením bažantů spokojený. „Do zápasu jsme šli s omlazenou sestavou a musíme kluky pochválit, výkon jsme podali dobrý,“ prohlásil.

Mladíci ve Finsku
Radovanu Pavlíkovi je jen dvacet. Ale už je to vlastně matador, za první mužstvo hokejového Hradce hraje čtvrtou sezonu. Vedle něj se v zápase Ligy mistrů v Oulu představili i další mladíci:
Druhý brankář Tomáš Sajdl - 15 let, obránce Štěpán Havránek - 21, útočníci Patrik Mašín - 18, Dominik Sklenář- 17 a v útoku zaskakující zadák Jakub Muška - 19.

Svůj druhý duel za dospělé absolvoval útočník Dominik Sklenář - a to pět dní před svými osmnáctinami. „Vloni jsem byl pozván do reprezentace a je vtipné a zajímavé, že se něco takového stalo podruhé za sebou. Dá se říct, že je to takový dárek, a bylo by super, kdybych jich dostával co nejvíc,“ řekl v rozhovoru pro klubový web.

„Pro mě to byl z juniorů obrovský skok. Ze začátku jsem se trochu bál, protože znám lehce finský hokej z reprezentace. Myslím ale, že jsem neodehrál úplně špatné utkání,“ hodnotil. „Samozřejmě rezervy tam pořád jsou, protože oproti juniorce je to neuvěřitelně rychlé a úplně jinak takticky postavené,“ poznal.

V juniorech se mu letos daří. V deseti zápasech nastřádal čtyři branky a devět asistencí. Proto přišla příležitost v Lize mistrů.

„Pro mě je to úžasná zkušenost do mé zatím hodně malinkaté kariéry. Jsem hrozně moc rád, že tu můžu být a reprezentovat Hradec na takovém tripu. Navíc v Lize mistrů. Pro mě je každý zápas v áčku super, dává mi to strašně hodně. Moc si to užívám,“ řekl.