Soupeře rozcupovat, zničit a sebrat tři body. Hokejisté Hradce Králové, nejlepší tým extraligy v tabulce domácích zápasů, mají cíl do dnešního duelu s Karlovými Vary jasně daný. Berou jen výhru. Utkání, první v novém roce, začíná v ČPP Aréně v 18 hodin.

„Doma hrajeme výborně, ale tím se nesmíme nechat uspokojit. Do zápasu musíme vlítnout a vyhrát,“ zdůraznil hradecký obránce Richard Nedomlel.

Mountfield hodlá uhájit třetí místo a naopak se chce dotáhnout na vedoucí duo Třinec a Liberec.

Rychlý a útočný tým

Starý rok Hradečtí zakončili doma výhrou nad Olomoucí 1:0 a v úspěšném duchu chtějí začíti ten nový. Volna si hokejisté moc neužili. „Týmově jsme ho strávili na ledě a v posilovně,“ povídá Nedomlel.

Tým kouče Tomáše Martince piloval také svůj herní styl. „Zaměřili jsme se na naši hru, jakou se prezentujeme od začátku sezony. Myslím, že jsme dobře připraveni. Teď to musíme potvrdit,“ vyzývá Nedomlel.

Urostlý obránce byl na konci září u toho, když Hradec v prvním vzájemném duelu aktuální sezony doma Karlovy Vary porazil 4:2. „Vzpomínám si na to. Je to rychlý a útočný tým, který s pukem nic moc nevymýšlí, přesto nás čeká kvalitní soupeř, jakým je každý v extralize,“ poukázal Nedomlel, který u odvety v půlce listopadu chyběl. Mountfield vezl z Varů jen bod, padl 2:3 v samostatných nájezdech.

Jaroslav Pavelka.
Po řízku a salátu přišly dvě domácí nuly

Nepodcenit soupeře

Podcenění. To je největší protivník Hradce v dnešním duelu. Pokud se tak nestane a Martincův soubor podá svůj standardní výkon, zvlášť jaký předvádí doma, vítězství by mu nemělo uniknout.

„Musíme se soustředit na náš hokej. Teď v lednu bude každý bod důležitý. Proto musíme vyhrát,“ je si vědom pětadvacetiletý Nedomlel, který dříve oblékal dresy Sparty či Mladé Boleslavi a šest let strávil v nižších zámořských soutěžích. V sezoně naskočil do jednadvaceti zápasů.

„Cítím se dobře. Snažím se pořád zůstat v kondici a připravený. A když dostanu šanci, tak chci podat co nejlepší výkon,“ říká hokejista, který zatím čeká na vstřelený gól v probíhající sezoně.

Pavelka: Zase nula?

O třetí vychytané čisté konto v řadě na domácím ledě bude usilovat brankář Jaroslav Pavelka. Naposledy vynuloval již zmíněnou Olomouc, předtím Chomutov (5:0). Bilanci mu pokazil jen venkovní duel ve Zlíně, kde inkasoval šestkrát. „Je to zvláštní. Nula doma, šestka ve Zlíně, pak zase nula doma,“ podivoval se sám Pavelka, při zranění Brandona Maxwella hradecká jednička.

„Brandonovo zranění mě netěší. Nikomu nepřeju nic zlého. Na druhou stranu jsem dostal prostor a snažím se klukům co nejvíc pomoci, aby měli ve mě důvěru a to samé trenéři,“ uvedl Pavelka.

Vynuluje i Karlovy Vary?

Český reprezentant Radek Smoleňák.
Přivezl Tygry. Ukáže je?