Poslední vstupenka do play off stále nezná svého majitele. Zájemci jsou dva – Hradec Králové a Benátky nad Jizerou. Právě jejich sobotní střet rozhodne, nebo minimálně hodně napoví, o tom, komu nakonec uvízne v kapse. Už není kam couvnout. Soudný den nastal.

I slabší počtáři mají před bitvou jasno: dva body rozdílu hovoří ve prospěch Benátek, vzájemné zápasy zase pro Hradec. Pokud Královští lvi vyhrají, významně si pomohou. V opačném případě mohou pomalu shánět černé pohřební sukno.

„Je to další klasický duel, ve kterém potřebujeme za každou cenu vyhrát. Dá se říci, že takové malé play off už hrajeme posledních čtrnáct dní," nenechává se vykolejit fatálností utkání hradecký gólman Filip Luňák.

V klubu nevymýšlí nic speciálního. Delší porady či rozbory u videa nejsou na pořadu dne. Mužstvo se připravuje v klasickém zápasovém režimu, i když tuší, že se chystá něco jiného, zvláštního.

„Sami jsme si zavařili, sami jsme se do této situace dostali a nyní si s ní musíme poradit. Víme, že se hraje o šest bodů. I když se ještě úplně nerozhodne, tak výhra nám strašně pomůže," praví Jiří Kučera, kouč lví smečky.

Pro dnešní zápas mu dorazí vítaná výpomoc z Pardubic. Útočníci Radil s Noskem a slovenský bek Korím. „Máme několik hráčů se šrámy. Mimo je Michal Mikeska. Proto na kluky z Pardubic spoléhám," dodává Kučera.

Také Benátky si mohou pomoci spoluprácí s extraligovým Libercem, odkud jistě dorazí mohutný gólman Tomáš Vošvrda. „Budeme pro úspěch dělat maximum. Nálada je pořád pozitivní, a věříme, že play off uděláme," doufá Vošvrda.

V Benátkách by už měli dávno klid a zápas s Hradcem by je ani moc nevzrušoval, kdyby zvládli dva domácí duely – s Berounem a ve středu se Šumperkem. Místo povinného sběru šesti bodů jich pět ztratili. „Ale třeba Šumperk vyhrál zaslouženě," míní Vošvrda. Nebylo by od věci, kdyby podobnou větu zopakoval i dnes večer.

Tři rady Deníku

Otravujte Vošvrdu:
Dloubněte ho, sněhovou tříští odlétající od nožů při brzdění mu zkropte tvář pod maskou, popíchněte ho nějakou hláškou. Ne, Deník nenabádá k nefér praktikám. Tohle je ve vypjatých bitvách normální. Zvlášť když Kučerova družina ví, že Vošvrda je psychicky labilní a často se věnuje všemu jinému, než samotnému chytání.

Hleďte na začátek:
Vstup do utkání bude jedním z klíčů. Nevyčkávejte, nebuďte zalezlí, neschovávejte se. Naopak. Ukažte sílu hned od prvního buly. Dejte soupeři najevo, že si věříte. Když zopakujete stejný úvod, jako ve středu proti Mladé Boleslavi, máte z poloviny vyhráno.

Buďte disciplinovaní:
Zbytečné fauly, dětinské zákroky, často v útočném pásmu. Skoncujte s neduhem, který vás provází celou sezonu. Bruslete! Pak budete všude včas a nemusíte používat hokejku k zadržení protivníka. Kdo bude dnes méně na trestné lavici, ten vyhraje.