Hradec sehrál suverénně nejhorší utkání ve čtvrtfinále, vůbec nestačil a do pátku má o čem přemýšlet. Nutně musí najít způsob, jak se ještě jednou vrátit na Moravu, jinak má po sezoně.

Řešit musí jednu nečekanou potíž – gólmana Tomáše Štůralu. Ten strávil skoro celou sezonu v prvoligovém Šumperku, za Zlín odchytal pouze sedm utkání, to poslední 29. listopadu, když střídal v duelu se Spartou…

V páté partii však překvapivě zaskočil za nejistého Kašíka a vedl si parádně. Nejdůležitější zákrok si schoval do druhé třetiny, kdy betonem zastavil gólovou střelu Šimánka. Krátce poté se po závaru před hradeckým brankovištěm dostal k puku Okál a zvýšil na 3:0.

Pro Mountfield to byl v tu chvíli neřešitelný stav. Trenér Draisaitl, který se už potřetí v sérii musel obejít bez klíčového zadáka René Vydareného, vyslal po třetí brance do klece Kantora místo Kacetla. Ale ani tato změna vývoj nijak neovlivnila.

Zlín si došel pro vítězství už v první třetině. Hradec v úvodu doslova promrhal čtyřminutovou přesilovku, kdy Štůralu ani jednou nedonutil k vážnějšímu zákroku.

A když se ke slovu dostali Berani, tvrdě udeřili góly Horáka a Veselého.

PSG Zlín – Mountfield HK 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Fakta – branky a nahrávky: 13. Horák, 17. Veselý (Honejsek), 23. Okál (Řezníček), 59. Kubiš (Melenovský, Marušák). Rozhodčí:  Šindler, Polák – Charvát,
Lhotský. Vyloučení: 10:7, navíc Harant 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 5161. Stav série: 3:2.
PSG Zlín: Štůrala  – Kotvan, Marušák, Urbanec, Zámorský, Horák, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský,
Kubiš – Okál, Holík, Čech, P. Sedláček. Trenér: Okál.
Mountfield Hradec Králové: Kacetl (23. Kantor) – Jank, Harant, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Tvrdík, Pospíšil – Švagrovský,
Marha, Červený – Škoda, Knotek, Marek. Trenér: Draisaitl.

Hvězda zápasu

TOMÁŠ ŠTŮRALA, brankář Zlína (v utkání 26 zásahů, 100 % úspěšnost): Kašík je z formy, Horčička zraněný, tak Zlín vytasil gólmana číslo 3, který si Hradec podal téměř třiceti zásahy.

Moment zápasu

ČTYŘMINUTOVÁ PŘESILOVKA: Dej si ve 4. minutě stírá z obličeje krev a začíná dlouhá početní výhoda hostů. Zlín si však s těžkou chvílí poradí mazácky, Hradec do ničeho nepustí a za chvíli sám udeří.