Královédvorský Rodos zpočátku směřoval k pohodlné výhře nad poslední Bílinou, pokažený závěr ale nabídl chvilkové drama. Malinského svěřenci nakonec byli rádi za nejtěsnější vítězství 3:2. Volný los měli hokejisté Trutnova, kteří tak v tabulce zůstávají na předposlední osmé příčce.

Nová Paka - Vrchlabí 2:5

Na ledě nováčka se sešla rekordní návštěva probíhajícího ročníku druhé ligy a ta zpočátku sledovala suverénní nástup vrchlabského favorita. Rolinek, Sýkora a Mrňa třemi góly v rozmezí 10. a 13. minuty vytvořili svému týmu tříbrankový náskok, domácí jej ale brzy dokázali snížit na jednobrankový.

Favorita výrazně uklidnila trefa Rolinka ve vlastním oslabení a těžce vybojovanou výhru 5:2 dokonali hosté brankou Jana Hlaváče při novopacké power-play.

Fakta – branky a asistence: 13. A. Půlpán (Suvorov, Hric), 23. Hric (A. Půlpán, Müller) – 10. Rolinek (Bednář), 11. Sýkora (Matějček, Vágner), 13. Mrňa (Bednář, Jirků), 34. Rolinek (Matějček, Vašíček), 60. Hlaváč (Bednář, Soukup). Rozhodčí: Vokřál – Svoboda, Krátký. Vyloučení: 6:7, navíc Tondr 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 1820. Třetiny: 1:3, 1:1, 0:1.
BK Nová Paka: Mahdal (Vacek) – Abraham, Mlčoch, Pohl, Müller, Suvorov, Bezděk – A. Půlpán, Ukhin, Hidveghy – J. Dvořák, Hnik, Malík – T. Půlpán, Foerster, Hric – Vrba, E. Dvořák, Kloutvor.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abrahám) – Havránek, Jirků, Vágner, Vašíček, Bendík, Voženílek, J. Moník, Kynčl – Mrňa, Hlaváč, Bednář – P. Sýkora, Matějček, Rolinek – Hozák, Kastner, Chalupa – Bláha, Urban, F. Moník.

Dvůr Králové n. L. - Bílina 3:2

Domácí hokejisté byli v souboji s beznadějně posledním týmem tabulky jasným favoritem, proti outsiderovi se ale nečekaně natrápili. Dvůr sice brzy vedl a ve 38. minutě Hrazdira ve vlastním oslabení zvyšoval už na 3:0, pokaženým závěrem si ale Rodos koledoval o problém.

Hosté v přesilovce a poté ještě v power-play snížili na jednobrankový rozdíl, vyrovnat už jim ale znovu skvěle chytající gólman Jeschke nedovolil.

Fakta – branky a asistence: 7. Luštinec (Havlas), 19. Fořt (Havlas, Matějíček), 38. Hrazdira (Petira) – 46. Zdeněk (Procházka, Urban), 59. Zdeněk (Petržílka, Urban). Rozhodčí: Zavřel – Řezníček, Gregar. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 557. Třetiny: 2:0, 1:0, 0:2.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Petira, Mocek, Karlík, Matějíček, Čáslava, Franc – Brokeš, Hrazdira, Fořt – Svoboda, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Ježek, Sedláček, Šedivý.

Lídr tabulky znovu naděloval. Trutnov B se ale desítce ubránil

Další výsledky 31. kola: Mostečtí Lvi – Děčín 8:2, Jablonec nad Nisou – Řisuty 0:5. Trutnov měl volný los.

Program 32. kola – středa 15. ledna 18.00: Vrchlabí – Mostečtí Lvi, Řisuty – Trutnov, Bílina – Nová Paka, Děčín – Jablonec nad Nisou.