Mountfield nastoupil bez nemocného kapitána Jaroslava Bednáře, který tak přišel o možnost pomoci si v kanadském bodování. Před posledními dvěma koly základní části byl na třetím místě a usiloval o druhý triumf v kariéře v této prestižní soutěži.

Bez něj chyběla především v prvních dvou třetinách domácím invence i klid v zakončení. I proto skončily tyto dvě části hry úspěchem Zlína, který se stále pere o postup do předkola play off.

V té první byli Ševci jasně lepší, ale prosadili se jen jednou. Ve 14. minutě dorazil junior Filip Chytil zblízka puk do brány. Ke gólu mu velmi výrazně pomohl hradecký zadák Stanislav Dietz.

Ve druhé části se domácí o mnoho zlepšili, přesto v ní byli úspěšnější hosté. Ve 36. minutě se dostali do rychlého brejku, jeli čtyři proti jedinému obránci a akci úspěšně zakončil kapitán Ondřej Veselý.

Hradecké ničil gólman Libor Kašík, jenž na východě Čech vždy chytá famózně. Válel tady už v dresu Třebíče v první lize… Překonal ho až ve 42. minutě reprezentant Richard Jarůšek.

Od té chvíle byl Hradec jasně lepší. A to i v bitce, kterou vyhrál Alex Picard. Jenže nakonec udeřil Zlín, v power play Hradce rozhodl.

Hradec Králové - Zlín 1:3

Fakta – branky 42. Jarůšek (Picard) – 14. Chytil (Říčka, Šťastný), 36. Veselý (Honejsek, Ondráček, 60. Chytil (Ondráček). Rozhodčí: Pražák, Šír – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 8:6, navíc Picard - Kotvan oba 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 5037. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:1.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Pavlas, Newton, Štajnoch – Dragoun, Džerinš, Šimánek – Köhler, Kukumberg, Dej – Jarůšek, T. Knotek, Picard – Kopta, Nedvídek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
PSG Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Žižka, Řezníček. od 21. navíc O. Horák – Bukarts, P. Holík, Kubiš – D. Šťastný, Chytil, Říčka – J. Ondráček, Honejsek, O. Veselý – Okál, Popelka, Ostřížek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdíra.

Výsledky a pořadí

Hokejová extraliga - další výsledky 51. kola: Plzeň - Pardubice 5:2, Karlovy Vary - Sparta Praha 3:1, Litvínov - Liberec 2:1 po sam. náj., Mladá Boleslav - Třinec 5:1, Vítkovice - Olomouc 0:2, Brno - Chomutov 3:1.

1. Liberec 51 30 2 6 13 132:101 100
2. Třinec 51 24 8 8 11 155:123 96
3. Sparta Praha 51 26 5 5 15 162:114 93
4. Litvínov 51 20 13 1 17 125:122 87
5. Hradec Králové 51 23 5 7 16 156:124 86
6. Brno 51 22 4 9 16 156:136 83
7. Chomutov 51 18 10 6 17 148:151 80
8. Vítkovice 51 19 8 2 22 117:123 75