Na Litvínov zapomeňte. Teď je tady Plzeň. Hodit ji do drtičky, sešrotovat veškerou její snahu o bodovou loupež. Když se to povede, přímý postup do play off bude hodně blízko. Dosavadní bitva roku začíná v nažhavené Fortuna Aréně s úderem večerní šesté hodiny.

„Musíme vyhrát, urvat to," bojovně pravil po středeční porážce 2:5 v Litvínově útočník Tomáš Pospíšil. „Bude to zlomový zápas," doplňuje ho ostřílený zadák René Vydarený.

V Hradci vědí, že dnes večer budou na ledě ležet vstupní kódy k branám play off. Jen  je zvednout… V tabulce je situace následující: Pardubice (6. místo) ztrácejí na Hradec dva body, Zlín (7. místo) sedm a Plzeň (8. místo) rovných devět bodů. Každý si umí spočítat, co by tříbodový večer udělal šest kol před koncem základní části s hodnotou hradeckých akcií.

Mountfield ale musí přidat. V Litvínově jeho počínání stálo za starou bačkoru.

„Hráli muži proti dětem," glosoval to Peter Draisaitl. „Zahrála nám jen čtvrtá řada. S tím nemáme šanci. To je hrozně málo."

Srovnání Deníku: Hradec versus Plzeň
Aktuální formaHradec: Po šesti výhrách vystoupala forma na vrchol. Reprezentační pauza rozmach krutě stopla. Návrat po přestávce je totiž v Hradci většinou problém. To se ukázalo ve středu v Litvínově, kde Mountfield příliš nestačil.   (Forma: 65 %).
Plzeň: Žádná hitparáda. Problém Západočechů není složité vyluštit – propustnost obrany je extrémně vysoká. Dostat šest gólů od Třince, no dobře. Ale schytat stejnou porci v Mladé Boleslavi? Malér!   (Forma: 45 %).

Největší hvězdyHradec: Jsou umístěné v elitní jednotce. Tomáš Mertl je holkou pro všechno. Útočí, brání, střílí a připravuje góly. Koučem je využíván ve všech herních situací. To platí i pro kapitána Jiřího Šimánka, muže nezapomenutelných okamžiků. Pamatujete na derby a jeho slalom přes půl ledu?
Plzeň: Před sezonou si škodovka pořídila velkého kápa – Petra Kadlece, ikonu Slavie. Měl šéfovat přesilovkám, dodávat rozvahu mladým bekům a řídit chod týmu v kabině. Práci plní solidně. Proti Třinci odehrál 1100. zápas v extralize. Kdo dál? Ondřej Kratěna a Dominik Simon.

Role trenérůHradec: Charismatický Peter Draisaitl je šéf, generál.  U hráčů má podobný respekt jako Vladimír Růžička. I proto jste od Hradce nikdy neviděli odfláknuté utkání. Jasně, nemusí to jít, ale každý pořád hrabe. Co se musí ještě učit? Lépe reagovat na vývoj utkání. Někdy by to chtělo rozmetat sestavu, něco změnit. Tohle umění dokonale zvládá právě velmistr Růžička.
Plzeň: Michal Straka, bratr klubové legendy Martina, je v roli hlavního kouče nováčkem.  K ruce mu je naganský pamětník Jaroslav Špaček. Tohle spojení nevypadá vůbec zle, ale chybějí větší zkušenosti se samotným  vedením zápasů. Učivo do sebe musí teprve dostat.

AbsenceHradec: René Vydarený zatím zůstává na marodce, Jaroslav Kudrna je na tom po ataku Skuhravého podobně. Návrat na led se těžko odhaduje. Do konce sezony jsou mimo slovenští bouráci – Peter Frühauf i Peter Mikuš. Ztrát není mnoho, ale všechny hrozně bolí.
Plzeň: Sestava je narvaná k prasknutí. Nikdo z důležitých hráčů není ve stavu neschopnosti.