Nečekejte nudu k uzoufání, nesázejte na fotbalový výsledek. Zápasy mezi Hradcem Králové a Pískem nabízejí v letošní sezoně gólové hody a obraty ve skóre.

Střelci si libují, brankáři skučí a trenéři lomí rukama nad propustnou obranou.

Dnes to může být podobné. Na východ Čech míří opět Písek (18), poslední mužstvo první hokejové ligy.

Neskutečných třicet branek padlo ve třech letošních utkáních, což činí průměr rovných deset branek na zápas!

Nezapomenutelná je především bitva číslo 3, kdy se konečný výsledek zastavil na skóre 7:8. Zkraje ledna se jednalo o premiéru Jiřího Kučery na hradecké střídačce. Zkušený harcovník ještě několik hodin po první ostré zkoušce lapal po dechu.

„Doufám, že se to nebude v dalších zápasech opakovat," žadonil po šokujícím vývoji zápasu.

Užil si svoje. Hradec prohrával 1:3, v druhé třetině za pět minut převrátil stav na 4:3, vedl 6:4, ale v 57. minutě inkasoval branku na 6:7! Přesto ještě stihl vyhrát v základní hrací době. Bláznivé, neopakovatelné a nádherné.

„Tohle jsem naposledy zažil snad v žácích," pravil Patrik Moskal, autor tří tref. „A to ještě gólmani plno dalších šancí pochytali," dodal.

Co čekat dnes? Klidně další přestřelku, erupci krásných branek. Královští lvi nutně potřebují vyhrát. Tři body ze zápasu s nejhorším týmem soutěže se v boji o play off berou jako povinnost. Prostě automatická věc.

Očekává se rychlý úprk za výhrou, aby už třeba po první třetině bylo rozhodnuto. Nasypat do sítě Písku pár branek a ušetřit síly. „Uvidíme, co nám trenér naordinuje za taktiku. Zda budeme mít za úkol na ně vletět hned od začátku. Bylo by fajn si udělat náskok. Třeba zase padne hodně branek, ale valná většina do sítě Písku," uvažuje útočník Michal Tvrdík.

Po sobotním vítězství 5:2 v Benátkách nad Jizerou mají Východočeši osud vyloženě ve svých rukou. Na osmém místě mají právě na Benátky náskok jednoho bodu, navíc jim do karet hraje i lepší bilance ze vzájemných zápasů. Play off je relativně blízko. Stačí zvládnout tři poslední zápasy a je to v suchu.

„Ale začít musíme hned s Pískem. Díval jsem na rozlosování ostatních mužstev a je zřejmé, že zkazit si to můžeme je sami," říká Tvrdík, s dvaatřiceti body nejproduktivnější hráč lvů.

„Naše hra se zvedla, i když by to samozřejmě mohlo být mnohem lepší. Každopádně máme větší sebevědomí," dodává.

Po duelu s Pískem jede Hradec do Kadaně, v pondělí přivítá Beroun a pak se bude účtovat.

Hradec versus Písek

11. kolo: Písek – Hradec Králové 2:5 (branky: Melka, Kameš – Kubica 2, Šagát, Haluza, Moskal).

24. kolo: Hradec Králové – Písek 5:3 (Haluza, Tvrdík, Roupec, Radil, Kania – Polodna 2, Kubeš).

37. kolo: Písek – Hradec Králové 7:8 (Heřman 3, Vaniš, Petruška, Kříž, Kubeš – Moskal 3, Mikeska, Švagrovský, Říha, Budínský, Roupec).

50. kolo: Hradec Králové – Písek (hraje se ve středu od 18 hodin).