Už 20. listopadu, kdy se upeklo jeho hostování, přesun z hradeckého Mountifieldu do pardubického Dynama, pronesl brankář Ondřej Kacetl: „Vím, je to pikantní přestup." Trefil to. Náboj tohoto hokejového obchodu by pak ještě mohl zvýšit, pokud by nastoupil v dresu Pardubic do derby.

To další, celkově třetí v sezoně, se hraje ve čtvrtek 22. prosince v Hradci.

„Bylo by zajímavé zkusit si ho z druhé strany," usmál se Kacetl. „Sám jsem zvědavý, ale asi to nedopadne," doplnil.

Nyní, po necelém měsíci je jasné, že o něj má Dynamo nadále zájem. Důvody jsou pochopitelné. Prvním je fakt, že Američan Brandon Maxwell byl vyřazen z týmu a trénuje s juniorkou. „Má povolení hledat si nové angažmá," řekl mluvčí klubu Jan Hrabal.

Druhým faktorem je pak Kacetlova výkonnost. Mužstvo se s ním v zádech zvedlo a celkem reálně může myslet na boj o postup do desítky zaručující účastv předkole play off. Brankář k tomu přispěl jedním čistým kontem, třemi výhrami v šesti duelech a skvělou úspěšností zákroků 92,99 procenta.

„Přišel jsem, abych Pardubicím pomohl, ale nebudu to brát jen na sebe. Kluci makají, hrajeme jako tým. Nějaké body jsme uhráli, ale v tabulce je pořád nějaký rozdíl," řekl. Nyní třinácté Dynamo ztrácí na desátou Olomouc šest bodů, navíc odehrálo o zápas více.

A jak se na jeho další působení dívají v Hradci? V jeho týmu přece září Patrik Rybár. „Zatím si vyhodnocujeme možnosti. Nyní je jasné, že se Ondra 21. prosince vrátí," řekl generální manažer Aleš Kmoníček.

Na jak dlouho?