Do extraligy se na střídačce hokejistů Hradce Králové vrátil Vladimír Růžička. Mountfield prvně vedl společně s Tomášem Martincem - od středy rovnocenná trenérská dvojice. Ale jejich premiéra byla smolná. Východočeši ve 13. kole extraligy prohráli na ledě Vítkovic 2:3 po samostatných nájezdech.

Otřesný úvod

V klubovém obleku se oba trenéři postavili za hráče, svorně udíleli pokyny. Řadu věcí spolu konzultovali. Úvod zápasu byl však otřesný. Hradec už v šesté minutě prohrával 0:2. Během dvou minut se trefili Stránský a Schleiss.

V tu chvíli Růžička a Martinec reagovali oddechovým časem, aby týmu důrazně domluvili. A podařilo se. Mountfield se rozjel a po chvilce snížil Jordann Perret a ještě do konce první třetiny vyrovnal Radek Smoleňák po přihrávce Petra Koukala.

Ve zbytku zápasu byli hosté lepší, ostřelovali výborně chytajícího Martina Svobodu, ale vítězný gól nedali. Nepodařilo se jim to ani v prodloužení, byť hráli i přesilovku.

A nájezdy vyšly domácím, rozhodla trefa Stránského.

Hokejisté vrchlabského Stadionu v derby přehráli Dvůr Králové nad Labem 5:2.
Hvězdy Vrchlabí sestřelily v derby Dvoráky

Vítkovice - Hradec Králové 3:2 po sam. náj.

Fakta - branky a nahrávky: 4. Š. Stránský (P. Zdráhal), 6. Schleiss (O. Roman), rozh. nájezd Š. Stránský – 7. Perret (Klíma), 17. Smoleňák (Koukal, Jergl).
Rozhodčí: Šír, Bejček – Jindra, Klouček. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 3852. Třetiny: 2:2, 0:0, 0:0 – 0:0.
HC Vítkovice Ridera: Mir. Svoboda – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk, Trška, Černý – Schleiss, O. Roman, Baláž – Lakatoš, Š. Stránský, P. Zdráhal – E. Němec, R. Veselý, Mallet – Kurovský, Werbik, Guman. Trenér: Petr.
Mountfield HK: Mazanec – Linhart, Zámorský, Cibulskis, Nedomlel, Rosandič, F. Pavlík, Šalda – Červený, Rákos, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – M. Chalupa, Koukal, Jergl – Perret, Klíma, Paulovič. Trenéři: Růžička a Martinec.